Sadullah Kısacık'tan "19 Mayıs" mesajı

celikci

New member
Sadullah Kısacık'tan "19 Mayıs" mesajı
DEVA Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık,mesajında şu görüşlere yer verdi;

Aziz Adanalı hemşehrilerim ve değerli gençlerimiz;
19 Mayıs milletimiz için tarihi bir gün, önemli bir dönüm noktasıdır. Millî Mücadelenin başlangıcı, özgürlük ve bağımsızlığımız için yola çıkışımızın temelidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, ilelebet payidar kılacağımız Cumhuriyetimizin kuruluş serüveninin fiilen atılmış ilk adımıdır. 16 Mayıs 1919 gününde, Bandırma’dan yola çıkan vapur, 3 gün sonra Samsun’a ulaşarak özgür ve demokratik bir Türkiye inşası için çok önemli bir yere sahiptir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün Millî Mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz ve hatıralarını her zaman yaşatacağımıza söz veriyoruz.
Ulu Önder Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu bayramda maalesef gençlerimizin sıkıntıları ve sorunları gün geçtikçe artmaktadır. Mevcut siyasal iktidarın, siyaset üstü olarak görmesi gereken eğitim alanındaki sıkıntılara, ideolojik ve tek tip genç yaratma anlayışıyla baktığını üzülerek vurgulamak istiyorum. Eğitimde günümüzdeki tıkanıklıklar, ancak insan odaklı reformist bir eğitim sistemiyle açılacaktır.
‘’DEVA Partisi olarak hayat boyu öğrenme sistemiyle ülkemizdeki eğitim anlayışının çehresini değiştireceğiz.’’
Özgürlükleri kısıtlanan, ekonomik sıkıntılarla baş başa kalan, işsizlik sorunuyla hayatının merkezinde olan gençlerimiz bugün çok büyük bir gelecek kaygısı yaşamaktadır. Biz DEVA Partisi olarak, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği bir Türkiye inşa etmek için gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Bugün gençlerimize fırsat eşitliği sağlanmadığı için gençlerimiz ülkemizden ayrılmak istiyor, bu durum bizi derinden üzmektedir.
‘’Söz veriyoruz, DEVA Partisi iktidarında, gençlerimizin hayal ettiği bir Türkiye’yi inşa edecek, ülkemizdeki pırıl pırıl gençlerin beyin göçüyle Türkiye’den ayrılmasına son vereceğiz. Mülakat sistemini kaldıracağız. Gençlerin güven içinde interneti ücretsiz kullanmalarını sağlayacağız.’’
ALINTIDIR