Rahul Dravid, T20 Dünya Kupası Bonusunu 2,5 Crore Rs Azalttı, Eşit Ödül İstiyor: Rapor

oKMaDeM

New member

'Centilmen' Rahul Dravid, Hindistan Kriket Kontrol Kurulu'nun (BCCI) T20 Dünya Kupası'nı kazanan Hindistan takımı için duyurduğu 125 crore rupi tutarındaki havuzdan alacağı 5 crore INR ödül parasının yarısından vazgeçmeye karar vererek karakterinin bir başka güzel örneğini daha gösterdi. Rohit Sharma'nın adamları finalde Güney Afrika'yı yenerek şampiyonluğu kazandıktan sonra, BCCI takıma, teknik kadroya ve destek personeline nakit ödül olarak toplam 125 crore rupi verileceğini duyurdu. Baş antrenör Rahul Dravid için kesinti 5 crore INR olarak ortaya çıkarken, takımın diğer antrenörlerine 2,5 crore rupi verilecekti.

Hindustan Times'ın haberine göre Dravid, vuruş, bowling ve saha antrenörlerinden daha fazla para almak istemediği için yönetim kurulundan nakit ödülünün de 2,5 crore rupiye düşürülmesini istedi.

“Rahul, destek ekibinin geri kalanıyla (bowling antrenörü Paras Mhambrey, saha antrenörü T Dilip ve vuruş antrenörü Vikram Rathore) aynı ikramiye parasını (2,5 crore Rs.) istiyordu. Duygularına saygı duyuyoruz,” dedi BCCI'dan bir kaynak, rapora göre.

ICC Erkekler T20 Dünya Kupası 2024'ü kazanan Team India'ya 125 Crores INR tutarındaki para ödülünü duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Takım turnuva boyunca olağanüstü yetenek, kararlılık ve sportmenlik sergiledi. Tüm oyuncuları, koçları ve destekçileri tebrik ediyoruz… resim.twitter.com/KINRLSexsD

— Jay Şah (@JayShah) 30 Haziran 2024
Dikkat edilmesi gereken nokta, Dravid'in 2018'de Hindistan'ın U-19 Dünya Kupası'nı kazanan takımının baş antrenörü olarak benzer bir duruş sergilemiş olmasıdır. O zamanlar Dravid 50 lakh INR alırken, destek ekibinin diğer üyeleri her biri 20 lakh Rs alacaktı. Formüle göre oyuncular her biri 30 lakh Rs kazanacaktı. Dravid böyle bir ayrımı reddetti ve BCCI'yi dağıtım yüzdesini değiştirmeye ve herkesi eşit şekilde ödüllendirmeye zorladı.

Kurul daha sonra Dravid dahil destek personelinin her üyesinin 25 lakh INR kazandığı revize edilmiş bir nakit ödül listesi yayınladı.

Dravid, özverili tarzıyla defalarca övgü topladı. Aktif oynadığı günlerde bir vurucu olarak bile, takımın çıkarlarını ön planda tuttu. Bir koç olarak Dravid, birlikte çalıştığı insanlar için vuruş yapmaya devam ediyor.

Bu makalede bahsi geçen konular