“Onları Şereflendiriyorum Ama…”: Jasprit Bumrah'ın İngiltere Testleri Öncesinde Bazball Hakkında Saçma Olmayan Kararı

oKMaDeM

New member
Hint kriket takımı hızlı atıcı Jasprit Bumrah© AFP

Hint kriket takımının hızlı atıcısı Jasprit Bumrah, İngiltere'nin 25 Ocak'ta başlayacak olan beş maçlık Test serisinde 'Bazball' oynamaya karar vermesi halinde wicket alma şansının çok yüksek olacağına inanıyor. Yakın zamanda yapılan bir röportajda Bumrah, agresif markanın Kriketteki başarısı aslında onun oyunda kalmasına izin verecek çünkü vurucular hızlı sayı atmaya çalışırlarsa hata yapmaya daha yatkın oluyorlar. Pacer ayrıca Bazball ile ilgisi olmasa da Test kriket oynamanın başka bir yolunu gösterdiğini de sözlerine ekledi.

“Bazball terimiyle gerçekten ilgili değilim. Ancak başarılı bir kriket oynuyorlar ve agresif bir rota izleyerek rakibini alt ediyorlar ve dünyaya Test kriket oynamanın başka bir yolu olduğunu gösteriyorlar” dedi Bumrah, The Guardian ile yaptığı röportajda.

“Bir bowling oyuncusu olarak bunun beni oyunda tuttuğunu düşünüyorum. Ve eğer bu kadar hızlı oynarlarsa beni yormazlar, çok şey elde edebilirim [of wickets]. Her zaman olayları kendi avantajıma nasıl kullanabileceğimi düşünürüm. Onları tebrik ediyorum ama bir bowling oyuncusu olarak siz de oyunun içindesiniz” diye ekledi.

Bumrah ayrıca, Hindistan'ın yarışmada süratlide on maç kazandıktan sonra Avustralya'ya yenildiği 2023 Kriket Dünya Kupası finalinde yaşanan kalp kırıklığını da anlattı.

“Evdeydim, her maçı kazandık… bunun oyunun bir parçası olduğunu söyleyemezsiniz. Acıtıyor. Ve acıtmalı; çok çalıştık, iyi kriket oynadık. İdeal değil ama iş bu, yola devam etmelisin… altı ay sonra bir tane daha var [T20] Dünya Kupası. Bazı günler, büyük günler, öyle olması gerekir ve olacaktır. O kadar iyi olmazsan finale gidemezsin. Bumrah, “Birkaç gün acı verdi” dedi.

Bu makalede bahsedilen konular