Novak Djokovic, Roger Federer'in Kariyerinin Erken Döneminde Gerginliklerle Karşılaştığını Kabul Etti

oKMaDeM

New member

Novak Djokovic, kendini beğenmiş bir yeni başlayan olarak sahneye çıkan Roger Federer'i nasıl kızdırdığını anlattı ancak bunun yalnızca dünyanın en iyi oyuncusu olma arayışını ateşlediğini söyledi. Sırp dünyanın bir numarası, halihazırda 10 kez şampiyonluğu kazandığı Melbourne'de tarihi 25. Grand Slam'e hazırlanıyor. Djokovic, sakatlanan Rafael Nadal'dan iki ve “Üç Büyükler” olarak adlandırılan üyelerden emekli Federer'in önünde dört majör daha fazlasıyla erkekler maçında şimdiden en çok madalya kazanan oyuncu oldu.

36 yaşındaki oyuncu, İsviçreli yıldızla zorlu bir rekabete girdi ve oynadığı 50 maçın 27'sini kazandı.

Kendisi de 24 Grand Slam tekler şampiyonluğuna sahip olan Margaret Court'tan kurtulmak için Melbourne'de 11. Avustralya Açık'a hazırlanıyor.

Cuma günü Djokovic, turnuvadaki 100. maçında 30. seribaşı Tomas Martin Etcheverry'yi geride bırakarak, ilk iki turdaki düzensiz performansının ardından en iyi performansına yakın görünüyordu.

Rod Laver Arena'daki zaferinden sonra, oyundaki yerleşik güçlere meydan okumaya çalışırken kariyerinin ilk dönemlerini düşünmesi istendi.

“Federer'in başlangıçtaki davranışlarımdan kesinlikle hoşlanmadığını biliyorum” dedi. “Sanırım bu onun hoşuna gitmedi. Diğerlerini bilmiyorum.

“Sanırım bazı üst düzey oyuncuların en sevdiği tipte adam değildim çünkü dünyanın en iyi oyuncusu olmak istediğimi söylemekten korkmuyordum.

“Kendime güveniyordum ve bunu destekleyecek bir oyuna sahip olduğumu hissettim.”

Ancak son 16'da Fransız 20. seribaşı Adrian Mannarino ile karşılaşan Djokovic, saygısının hiçbir zaman eksik olmadığını söyledi.

“Saygı, ne olursa olsun mevcut olması gerektiği bana öğretilen bir şeydir” dedi.

“Açıkçası sahada, savaşın hararetli ortamında pek çok şey olabilir. Çok uzun zaman önceydi, sanırım profesyonel turnedeki ilk çıkışımdan bu yana 20 yıl geçti. Kimin olduğunu söylemek gerçekten zor. az çok beni beğen.”

Ve Sırp, haksız eleştiri olarak algıladığı şeylerden güç aldığını söyleyerek kendisini neyin harekete geçirdiğine dair fikir verdi.

“Hata yapsaydım bunu kabul ederdim ve elbette hata yaptığımı söylerdim, elimi kaldırırdım, özür dilerdim falan.

“Fakat eğer eleştiri özel bir neden olmadan geldiyse, o zaman seçtiğim yönde ilerlemeye devam ederdim, hepsi bu.

“Kim olduğunuzu, nasıl oynadığınızı, nasıl davrandığınızı, ne hakkında konuştuğunuzu herkesin sizi sevmesine izin veremeyeceğinizi bugün biliyordum ve biliyorum. Bu normal. Hepimiz farklıyız. Hepimiz farklı tercihleriz.”

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu makalede bahsedilen konular