Ne var ise eski metotlarda var

Broclynn

Global Mod
Global Mod
Herkese hoş bir hafta dilerim, yeni hafta hoş güçlerin uygun haberlerin bol olacağı bir hafta olsun inşallah. 65 üstünden daha sonra 20 yaş altına da sokağa çıkma yasağı geldi. Bu durumu bir dezavantaj yerine avantaj olarak gorebilmeliyiz. Deneyimle gücün bir ortaya gelişi aslında. İleri yaşta olanlarla, gençlerin sohbet edip karşılıklı bilgi alışverişi yapmak için epeyce hoş bir vakit. Açıkçası benim yaşım dışarı çıkmaya müsait olsa da, konutta kalıp arşivlerdeki belgeselleri seyretmeyi yahut sevdiklerimle vakit telaşı olmadan doya doya konuşmayı tercih ediyorum.

Tarihe bakıldığında, benzeri salgınları Anadolu topraklarının fazlaca az hasarla atlattığını görüyoruz, tarihçiler bunun altındaki niçinin hamam kültürü olduğunu söylüyor. Şu an hamamlar kapalı, lakin hayli şükür hepimiz konutunda pak sıcak su akıyor. Hamama gidemesek de bedeni keselemek epey değerli, bedenin meyyit hücrelerden arınması, cildi güzelleştirmenin yanı sıra; cildin ve bedenin bağışıklığını arttırır. Bilhassa fazlaca yıpranan ellerimizi, dirseklerimizi ve topuklarımızı yeterlice keselemeliyiz.

Kesenin üzerine, evvelde hazırladığımız dövülmüş pirinci ve zeytinyağını karıştırıp, yüzümüz dahil tüm bedene masaj yaparak uygulayabiliriz. Keseden dolayı, gözeneklerimiz açık olduğu için bu peeling bununla birlikte bir maske nazaranvi yapacak, tüm cildimizi besleyecektir. Bu sürecin sonunda ılık suyla peelingi yeterlice arındırmak lazım. Duştan çıkmadan evvel de epey soğuk suyla, bedenimize şoklama yapmalıyız. Bu soğuk suyla da kan dolaşımımızı yeterlice arttırmış olacağız.

Çoğumuz konutta olduğumuz için, kaslarımız daha az çalışıyor daha sonlu hareket ediyoruz. Üstteki üzere banyoda yapacağımız bakım hem cildimizi güzelleştirecek, hem bağışıklığımız güçlendirecek, tıpkı vakitte kan dolaşımımızın artmasını sağlayacaktır. Anneannemin bu metodunu şimdiye kadar üşenip daima kulak gerisi ederdim, lakin artık vakit yok üzere bir mazeretimiz kalmadı.

Tüm uygulayanlara şifa olmasını dilerim.

Haberler.com – Hoşluk

Sokağa Çıkma Yasağı, Pirinç, Hamam, Hoşluk, Haberler