Ndayishimiye’den Gelen Parayı Kendi Şirketine mi Yatırdı? Adil Gevrek Konuştu

JabbaWorkeZz

Active member
Yeni Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ramazan Yeşilova, geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına açıklama yaparak, eski lider Adil Gevrek’in Ndayishimiye transferinden gelen parayı kendi şirketlerine aktardığını sav etmişti. Adil Gevrek, bu mevzu hakkında açıklamada bulundu.

“Mesnetsiz açıklama beni derinden üzmüştür”

Adil Gevrek, “Yeni Malatyaspor’daki başkanlığım müddetince Malatya’da sönmüş futbol ateşinin bir daha parlatmak için efor gösterdik ve Allah’a şükür kimsenin kapısına gidip dilenmeden hoş işlere imza attık. Bu dönemin başında yeni idareye güzel olsun dileklerimizi ilettik ve her vakit yanlarında olduğumu söylemiş oldum. Yanlarında olduğumu da somut olarak gösterdim. Ama son yapılan bahtsız ve mesnetsiz açıklama beni derinden üzmüştür.” dedi.

“Başkan, haberinin olmadığını ve düzeltmek için açıklama yapacaklarını söylemiş oldu”

Sözlerine devam eden Gevrek, “O açıklamanın çabucak akabinde Yeni Malatyaspor Lideri Ahmet Yaman ile yaptığım toplantıda kendisi bana basın açıklamasından haberinin olmadığını, durumun düzeltilmesi için kulüp olarak bir açıklama yapacaklarını söylemişti. Ben de bu tarafta bir düzeltme açıklaması yapılacağı için sessizliğimi korumuş, rastgele bir tatsız atışmaya mahal vermemek üzere susmuştum.” tabirlerini kullandı.

“Hala o açıklamayı bekliyorum”

Gevrek, “Fakat gelinen süreçte bu açıklamanın şahsıma kamuoyunda önemli ziyan verdiği gerçeğini göz önüne alarak, bir açıklama yapma zorunluluğunun doğduğuna inanıyorum. Bu manada hala o açıklamayı bekliyorum. Önümüzdeki günlerde geniş çerçeveli bir basın toplantısı düzenleyerek tüm gerçekleri ve yaşananları kıymetli Malatyalılar ve kamuoyu ile paylaşacağımı belirtmek isterim” diye konuştu.

Ne olmuştu?

Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Ramazan Yeşilova, Medipol Başakşehir’e imza atan Ndayishimiye transferinin bilgilerinı içeren evraklarla basın mensuplarının karşısına çıkarak eski lider Adil Gevrek hakkında çarpıcı tezlerde bulundu. Yeşilova,”Bizdilk evvelki idare Youssouf Ndayishimiye’yi 2 milyon 150 bin avroya Başakşehir’e satışını yapmıştı. Ayrıyeten yapılan kontrata ikinci satışından kulübümüze yüzde 20’lik hisse kelam konusuydu. Bunu araştırdığımızda karşımıza fazlaca garip olaylar çıktı. Bunun üzerine gideceğiz ve gereğini yapacağız” dedi.

“300 bin Euro Provix ve Silver şirketlerine gönderildi”

Ndayishimiye’nin diğer bir kulübe satışı durumunda yüzde 20’lik hissenin 20 Ocak 2022 tarihinde 350 bin Euro karşılığında Başakşehir’e devredildiğini açıklayan Yeşilova, “Bunun sanki kulübün mali açıdan sıkıntı durumda kaldığı için mi yapıldığı düşünürken ama bir daha mali tabloları araştırdığımızda buradan gelen 350 bin Euro’nun yalnızca 50 bin Euro’su Bifouma’nın alacağı için çek karşılığında ödemesi yapılmış. Onun haricinde 300 bin Euro Provix ve Silver şirketlerine gönderilmiştir. Bu şirketlerin bir tanesi güvenlik şirketi, başkası de paklık şirketidir. Bu şirketler Adil Gevrek şahsına aittir.” tabirlerini kullandı.