Magazin polemiği: “Dansöz istemeyiz”

Karbulut

Member
Oryantal Didem Kınalı, 2. Sayfa programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Geçen günlerde, “Alt takımlarında ve afişlerinde oryantal istememelerinden epey sıkıldım. Kendi ülkemde artık bu kadar itilmek, kakılmak hayli ağrıma gidiyor. O müzik söylüyor, ben dans ediyorum. Birbirimizden epey farklı taraftayız” sözlerini kullanan Didem Kınalı’nın işaret ettiği isimlerin Defne Samyeli ve Ebru Yaşar olduğu argüman edildi.

“NE EVET DİYEBİLİRİM NE DE HAYIR…”

2. Sayfa programına telefonla bağlanan Didem Kınalı, bahse ait birinci kere konuştu.

2. Sayfa programının sunucuları Didem’i istemeyen isimlerin Ebru Yaşar ve Defne Samyeli olduğunu açıklarken, programa telefonla bağlanan Didem, Ebru Yaşar ve Defne Samyeli’nin olup olmadığını bilmediğini söyleyerek, “Ne evet diyebilirim ne de hayır. Birinci ağızdan duymadım. Herkes birbirinin üzerine atıyor. O yüzden kimsenin günahını alamam kimsenin hakkına da giremem. Ben de bilmediğim için ne evet ne diyebilirim ne de hayır diyebilirim. Kimsenin günahını almak istemem” tabirlerini kullandı.

Program sunucusu Müge Dağıstanlı’nın “Sen Defne Samyeli ile ilgili bir şey duydun bu biçimde sen” demesi üzerine Didem, “Yani hayır. Bunu aslına bakarsan sen birebir almıyorsun ki o sözleri. Ya işverenden duyuyorsun ya menajerinden duyuyorsun ya asistanından duyuyorsun. Kalkıp birebir senin yüzüne bunlar söylenmiyor” halinde konuştu.

“Afişte yer alman da istenmiyor” denilen Didem, “O kadar fazlaca şahıslar var ki hangi birini söyleyeyim” dedi. Ebru Yaşar ve Defne Samyeli’yi üzeri kapalı eleştirdiğini kabul eden Didem, “Ben isim vermiyorum” dedi.