Lewis Hamilton'ın 'Çocukluk Hayali' Ferrari'nin Şokunu Ateşledi

oKMaDeM

New member

Lewis Hamilton, Ferrari için yarışmaya yönelik “çocukluk hayalinin”, gelecek yıl takıma katılma konusundaki bomba gibi kararını tetiklediğini söyledi. Yedi kez Formula 1 dünya şampiyonu olan Hamilton, 2024 sezonunun sonunda Mercedes'ten ayrılıp Ferrari'ye geçecek. 39 yaşındaki oyuncu, ağustos ayında Mercedes ile 100 milyon sterlin değerinde iki yıllık yeni bir anlaşma imzalamıştı. Ancak Hamilton bu hafta, “Ferrari kırmızısı kullanma” ihtimalinin geri çevrilemeyecek kadar zor olduğunu kabul ettikten sonra, İtalyan takımına transferini mühürlemek için bir ara maddesini devreye soktu.

Hamilton, sosyal medya kanallarında yayınlanan açıklamasında, “Çok çeşitli duygularla dolu, çılgın birkaç gün oldu.” dedi.

“Fakat hepinizin bildiği gibi, Mercedes-AMG PETRONAS F1 Takımı'nda geçirdiğim inanılmaz 11 yılın ardından hayatımda yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi ve 2025'te Scuderia Ferrari'ye katılacağım.

“Mercedes'le ancak çocukken hayal edebileceğim şeyleri başardıktan sonra, artık başka bir çocukluk hayalimi gerçekleştirme şansına sahip olduğum için kendimi inanılmaz derecede şanslı hissediyorum: Ferrari kırmızısı ile sürüş.

“Mercedes, 13 yaşımdan beri hayatımın büyük bir parçası oldu, dolayısıyla bu karar şimdiye kadar vermek zorunda kaldığım en zor karar oldu.”

'İnanç sıçraması'

Hamilton, 2014 ile 2020 arasındaki yedi yıllık dönemde altı dünya şampiyonluğunu kazandı.

Ancak İngiliz sürücü, 2021'de rekor olabilecek dünya şampiyonasını tartışmalı bir şekilde kaçırdığı için Red Bull'un rakibi Max Verstappen'e rakip olmakta zorlandı.

Mercedes takım patronu Toto Wolff Cuma günü Hamilton'ın son sezonu öncesinde dürüstlüğü konusunda herhangi bir endişesi olmadığını söyledi.

Hamilton da Wolff'a ve Mercedes organizasyonuna duyduğu saygıyı şöyle ifade etti: “Birlikte başardığımız her şeyden inanılmaz derecede gurur duyuyorum ve birlikte çalıştığım herkesin sıkı çalışması ve özverisi için çok minnettarım. Yıllarca ve tabii ki Toto'ya dostluğu, rehberliği ve liderliği için teşekkür ederiz.

“Birlikte şampiyonluklar kazandık, rekorlar kırdık ve F1 tarihindeki en başarılı Sürücü-Takım ortaklığı olduk.

“Ancak değişiklik yapmanın ve yeni bir mücadeleye girişmenin zamanı geldi. 2013'te Mercedes'e ilk katıldığımda bilinmeyene doğru bir inanç sıçraması yapma hissini hâlâ hatırlıyorum.

“Bazı insanların o zamanlar bunu anlamadığını biliyorum ama o zaman hamle yapmakta haklıydım ve şimdi de aynı hamleyi yapıyorum. Bu yeni fırsata neler katabileceğimi ve neler yapabileceğimizi görmek beni heyecanlandırıyor.” birlikte.”

Mercedes'le büyük bir başarı elde etme sözü veren Hamilton şunu ekledi: “Her zamankinden daha azimliyim, her zamankinden daha zinde ve daha odaklıyım ve Mercedes'in bir kez daha kazanmasına yardımcı olmak istiyorum.”

“Yapmam gereken işe yüzde 100 bağlıyım ve takımla olan ortaklığımı en üst düzeyde bitirmeye kararlıyım.”

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)

Bu makalede bahsedilen konular