“Koçlar PCB ile Çalışmak İstemiyor…”: Eski Pakistanlı Kaptanın Şok İfşası

oKMaDeM

New member

Eski Pakistan kaptanı Misbah ul Haq, PCB'deki belirsizlik ve öngörüsüzlük nedeniyle yabancıların ve hatta yerel antrenörlerin ülkenin kriket kuruluyla çalışmak istemediğini düşünüyor. 2019 ve 2021 yılları arasında Pakistan takımının baş antrenörü ve aynı zamanda baş seçicisi olarak görev yapan Misbah, Pakistan kriketinde oyuncuların ve antrenörlerin bir veya iki seri nedeniyle veya yönetim kurulunun üst yönetimindeki bir değişiklik nedeniyle görevden alınmasından yakındı. .

Karaçi'deki medyaya, “Yönetim kurulunun yabancı antrenörleri yalnız bırakma politikalarına bakarsanız, yerel antrenörlerimizin bile PCB ile çalışmak isteyeceğini düşünmüyorum” dedi.

Misbah, şehirde devam eden Sindh Premier Ligi'ne katılmaya hak kazanan Haydarabad takımının koçluğunu yapıyor.

“Pakistan kriketinin bu kadar gelişigüzel yönetilmemesi gerekiyor ve takım yönetimi, seçimler ve oyuncuların yetiştirilmesi konusunda uzun vadeli planlara ihtiyacımız var. Ne yazık ki Pakistan'da yönetim kurulu liderliğindeki bir değişiklik her şeyi değiştiriyor” dedi.

Misbah, oyuncuların tahtada olup bitenlerden emin olmadıkları takdirde kendilerini nasıl güvende hissedebileceklerini ve milli takımda yer alabileceklerini söyledi.

“Bu süreç için yeterli zaman verilmezse iyi bir takım oluşturulamayacağına veya kaliteli oyuncular yetiştirilemeyeceğine inanıyorum. Başarılı olan diğer bazı ülkelerin sistemlerine de bakmamız gerekiyor.”

Misbah ayrıca her üç format için de farklı kaptanların bulunmasında herhangi bir sorun görmedi.

“Neden formatın ihtiyaçlarına göre en iyi kaptanı seçebileceğinizi düşünmüyorum.” Ayrıca T20 kriketinde Pakistan'ın Dünya Kupası'nda her zaman büyük bir tehdit olarak kalacağını hissetti.

“Oyuncularımız Batı Hint Adaları'ndaki koşullara da alışkın, bu yüzden ön sıralarda yer almalıyız.” Eski kaptan aynı zamanda NOC'lerin oyuncuların yabancı liglerde oynamasına izin verme politikasının rasyonelleştirilmesi çağrısında bulundu.

“Eğer bir oyuncu iki aylığına özgürse neden bir lige gidip para kazanmasına izin verilmiyor ama evet, Dünya Kupası öncesinde oyunculara izin vermek büyük bir hataydı.

“NOC'ler ve yabancı ligler için duruma dayalı bir politikam olduğunu söylüyorum.” Misbah, sporun zirvesi olduğu için Test kriketine olan ilginin asla bitmeyeceğini de açıkça belirtti.

“T20 kriketinin popülaritesinin ODI kriketini etkilediğini söyleyebilirsiniz ancak Test formatı devam edecek” dedi.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)

Bu makalede bahsedilen konular