"Kişisel Dileğim": SRK, Bu Büyük Vurucunun T20 WC'de Hindistan İçin Oynamasını İstiyor

oKMaDeM

New member
Kolkata Knights Riders'ın ana sahibi Shah Rukh Khan, solak güçlü smaçör Rinku Singh'in yaklaşan T20 Dünya Kupası için Hindistan takımına dahil edilmesini “kişisel dileği” olarak nitelendirdi. 26 yaşındaki Rinku, IPL 2023'te Kolkata Knight Riders'ın Gujarat Titans'a karşı son galibiyetinde art arda beş altılı atarak ilgi odağı oldu. Rinku'nun adı, 15 üyeli Hintliyi seçerken ortalıkta dolaşıyordu. Ekip, Haziran ayı boyunca ABD ve Batı Hint Adaları'nda düzenlenecek olan T20 gösterisi için endişeli. Hindistan için iki ellili 15 T20I'de 176'dan fazla vuruş oranına sahip. Rinku'nun Dünya Kupası umutları hakkındaki iyimserliğini ifade eden Shah Rukh, Star Sports'a verdiği bir röportajda şunları söyledi, “O kadar harika oyuncular ülke için oynuyor ki. Gerçekten çok iyi durumdayım. Rinku'yu, İnşallah Dünya Kupası kadrosunda olmayı ve diğer takımlardan bazı gençleri de sabırsızlıkla bekliyorum.

“Bazıları bunu çok hak ediyor ama kişisel dileğim Rinku'nun takıma girmesi. Çok mutlu olacağım. Bu benim için en önemli nokta olacak.” Bu sezon şu ana kadar en çok gol atan KKR'nin üst sıralarda yer alması nedeniyle, Rinku'nun sopayla pek fazla şansı yok.

Ancak ilk sezonunda Aligarh'ın sert vurucu oyuncusu 15 maçta 356 koşu topladı ve bu maçların yedisinde yenilmedi. Koşuları 175'in üzerinde bir vuruş oranına sahipti ancak güçlü vuruşlar onun tek yeteneği değil çünkü baskı durumlarında sakin kalma becerisine sahip.

Rinku ile harika bir yakınlık paylaşan Bollywood megastarı, başarıya giden yolda birçok engelle karşılaştıktan sonra yükselişinden memnun.

Mütevazı bir çevrede büyüyen Rinku'nun ailesi, babasının LPG tüpü teslimatçısı olarak çalışması ve annesinin ev hanımı olması nedeniyle geçim sıkıntısı çekiyordu.

Süpürücü olarak iş teklifine rağmen Rinku, kriket tutkusunun peşinden gitti ve bunun kendisini daha yüksek noktalara taşıyacağına inanıyordu.

SRK, “Onların sadece mutlu olmalarını istiyorum ve bu çocukları oynarken gördüğümde sanki kendim bir sporcu gibi yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Özellikle Rinku ve Nitish (Rana) gibi oyuncularda kendimi görüyorum. Gerçekten mutlu hissediyorum” dedi. iyi performans gösterdikleri zaman.”