Kevin Magnussen, 2024 Sezonunun Ardından Haas F1 Takımından Ayrılacak

oKMaDeM

New member
Kevin Magnussen'in dosya görüntüsü.© Instagram

Danimarkalı Formula 1 sürücüsü Kevin Magnussen, ABD'li üreticinin Perşembe günü Macaristan Grand Prix'si öncesinde yaptığı açıklamaya göre mevcut sezonun sonunda Haas'tan ayrılacak. Kuzey Carolina merkezli üretici X'te “MoneyGram Haas F1 Takımı, Kevin Magnussen'in 2024 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın sonunda mevcut sözleşmesinin sona ermesiyle yarış koltuğundan ayrılacağını doğrulayabilir” diye yazdı. Magnussen, Aralık ayı başında Abu Dabi Grand Prix'siyle doruğa ulaşacak olan F1 kampanyasının sonunda, 2017-2020 ve 2020-2024 arasında bölünmüş yedi sezonda 135 Grand Prix'te temsil ettiği takımdan ayrılacak.

Magnussen, “MoneyGram Haas F1 Takımı'ndaki herkese teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Son birkaç yıldır böylesine harika bir ekipte yarışmaktan gurur duyuyorum” dedi.

“Özellikle Gene Haas'a (takım kurucusu) bana olan bağlılığı için teşekkür etmek istiyorum, özellikle de 2022'de beni bir kez daha geri getirdiği için, en azından o zamanlar, Formula 1'deki zamanımın sona erdiğini düşündüğümde. Bu takımla harika anlar yaşadım – asla unutamayacağım anılar,” diye ekledi 31 yaşındaki oyuncu.

Magnussen'in Haas adına elde ettiği en iyi sonuçlar, 2018 sezonunda Bahreyn ve Avusturya'da elde ettiği iki beşincilik ve genel pilot klasmanında dokuzunculuk oldu.

Danimarkalı pilotun ayrılığı, Alman takım arkadaşı Nico Hulkenberg'in ayrılığının ardından geldi; bu da Haas'ın gelecek yıl tamamen yeni bir kadroyla mücadele edeceği anlamına geliyor.

Amerikalı takım, temmuz ayının başında 19 yaşındaki İngiliz Oliver Bearman'ın takıma katılacağını duyururken, Fransız Alpine sürücüsü Esteban Ocon, Haas'ın ikinci koltuğuna oturmak için favori olarak görülüyor.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyonlu bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu makalede bahsi geçen konular