‘Ken Doll’ mahpustan çıktı, soluğu alışverişte aldı

Karbulut

Member
İngiltere’de yaşayan 22 yaşındaki Jimmy Featherstone, Barbie bebeğin erkek arkadaşı ‘Ken Doll’a benzeyebilmek için hayatını estetik operasyonlara adadı. Fakat geçtiğimiz yıl ortalarında tacizin de bulunduğu çeşitli cürümlere ait kararlara uymamaktan dolayı kendisini cezaevinde buldu.

Mahkeme salonuna H&M çantası, hardal rengi kareli ceketi ve kırmızı eldivenleriyle çıkan ‘Ken Doll’, ‘kanuna hürmetten mahrum olma’ cürmünden 1 ay mahpusa mahkûm edildi.

Daha evvel ‘cilt kanseri risklerine karşın bronzlaşmaya her ay en az 1000 sterlin harcayan adam’ olarak gündeme gelen Jimmy, cezaevinden çıktıktan daha sonra yaptığı açıklamada, ‘hapishanenin o kadar da makûs olmadığını’, ‘içeride arkadaş dahi edindiğini’ söylemiş oldu.

‘Ken Doll’a benzemek için yaptırdığı estetik ameliyatlara yılda 10 bin sterlin harcadığı belirtilen Jimmy hapishaniçin bir Range Rover’la alınmasının akabinde, hür bırakılmasını lüks bir alışverişle kutladı.

Jimmy toplumsal medya paylaşımında ise şu tabirleri kullandı:

“Döndüm. Aptalca bir yanılgı yaptım. Bu mesleğime mal olabilirdi. bir daha de hayat devam ediyor ve 2022’de geriye bakarak değil, ileriye gerçek ilerlemek zorundasın. Hapishaneyle ilgili biroldukça duyum alırsınız. Lakin bu dedikodular gerçek değil. Orada herkes birbirini kolluyor ve oradaki insanlarda yeterlilikten diğer bir şey görmedim. Natürel ki, bu hapishanenin hoş bir yer olduğu manasına gelmez zira değil – açıkçası hapishaneler hoş olmak için yapılmamıştır.”

Jimmy Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşımda ise, hapishanedeyken uydurma bronzlaşma yapabildiğini söyleyerek herkesi şaşırttı. ‘Ken Doll ayrıyeten, hapishanedeyken ailesini ve arkadaşlarını telefonla arayabildiğini sav etti.

Instagram üzerinden sorulara cevap veren Jimmy, “Hapishane berbat müydü? Ben bir gece bile dayanamazdım” biçimindeki soruya şu karşılığı verdi:

“Hayır, orada benim kanadımda olan ve babamı tanıyan adamlar tanıyordum. Ayrıyeten odamda ailemi ve arkadaşlarımı aramak için bir telefonum vardı. Bana sahiden istediğin her şeyi satın almanı sağlayan para gönderildi. Orada uydurma bronzlaşma bile yaptırdım. Hapishane için uzun bir vakit sayılmasına karşın yalnızca dört hafta kaldım. Dış dünya hiç bir şey değil. Sorduğun için teşekkürler.”

Hull Live’e konuşan Jimmy, “Hapishanenin beni değiştirmediğini söyleyebilirim. Hiç olmadığım kadar kararlıyım. Yaşananların hayatımı ve amaçlarımı mahvetmesine müsaade veremem. Çok daha odaklanmam gerekiyor ve ilerlemem gerekiyor. Bu, benim için yeni bir yılın başlangıcı ve önümde fazlaca sayıda fırsat var. Elimden gelenin en güzelini yapmalıyım. Uzaktayken aldığım takviye için epeyce şükran duydum.” dedi.