Kaza yapan toplumsal medya fenomeninin telefonunu çaldılar

Karbulut

Member
Şişli’de bir ay evvel meydana gelen olayda, bir firmada satış danışmanı olarak çalışan toplumsal medya fenomeni Meltem Demirbaş’ın kullandığı motosiklet, araba ile baş başa çarpıştı. Kazayı bakılırsanler, durumu sıhhat takımlarına bildirdi. Bu sırada olay yerinde bulunan bir kişi, yaralı hanımın yerde gördüğü cep telefonunu, itidalli bir biçimde cebine koyarak gözlerden kayboldu.

“İNSANLIK AYIBI”

Yaşadığı olayı anlatan Meltem Demirbaş “Motorumla işe gidiyordum, bir tane otomobille çarpıştım ve takla attım, yere düştüm. Bu sırada bütün vatandaşlar başıma toplandı. Bacağım kan ortasındaydı, vatandaşlar bir tanesi yardıma geliyor, ayağıma tampon yapıyor. Öteki bir vatandaş da tıpkı biçimde koşarak geliyor. Yardım edecek sanıyorum, telefonumu yan tarafımdan alıyor ve gerisine bakmadan gidiyor. O anda hiç bir şey yapamıyorum. Bir hafta evvel almıştım, toplumsal medya için, daha düzgün görüntüler çekebilmek için, para kazanmak için aldım telefonu lakin… Daha jelatini bile üstündeydi. Yesyeni telefondu, 15 bin liraya bana mal oldu. Telefonumu çalan kişi, külliyen vicdansızlık yaptı. Ben orada kanlar içerisinde yerde yatıyorum. Vatandaşın biri bacağıma tampon yapıyor. Kan kaybından da orada ölebilirdim. Onun yaptığı telefonu alıp gitmesi büsbütün vicdansızlık. Ben yerdeyken öle de bilirdim. Orada telefonumu çalıp gitmesi büsbütün vicdansızlık. Benim aileme bir saat boyunca ulaşamadılar. Ben hayli korktum, yakalansın istiyorum yanına kar kalmasın istiyorum” dedi.