Kaptan Olarak Rohit Sharma'nın Yerini Neden Hardik Pandya Aldı: Mumbai Kızılderilileri Antrenörü Gerçek Sebebi Açıkladı

oKMaDeM

New member
Hardik Pandya ve Rohit Sharma'nın dosya fotoğrafı© BCCI

Mumbai Kızılderililerinin Rohit Sharma'nın yerine takımın kaptanı olarak Hardik Pandya'yı getirme kararını açıklamasının ardından Hindistan'da büyük bir kriket fırtınası tetiklendi. Seriyi beş IPL şampiyonluğuna taşıyan Rohit, IPL 2024 sezonuna saf bir vurucu olarak girerken, Gujarat Titans'tan takas edilen Hardik kaptan rolünü üstlenecek. Taraftarlar konuya kafa yormakta zorlansalar da Mumbai Kızılderilileri koçu Mark Boucher bu zor kararı vermeye yol açan düşünce sürecini açıkladı.

Rohit zaten 36 yaşında ve vurucu olarak en iyi günleri geride kalmışken, Mumbai Kızılderilileri Hardik'i kaptan olarak terfi ettirmek gibi zorlu bir karar aldı ve onun Gujarat Titans'ı iki başarılı IPL finaline götürüp bunlardan birini kazanma rekoruna güvendi.

“Bunun tamamen kriket amaçlı bir karar olduğunu düşünüyorum. Hardik'i oyuncu olarak geri almak için pencere dönemini gördük. Benim için bu bir geçiş aşaması. Hindistan'da pek çok insan bunu anlamıyor, insanlar oldukça duygusallaşıyor. Duyguları ondan uzaklaştırın. Bence bu daha çok kriket gerektiren bir karar ve bunun bir oyuncu olarak Rohit'ten en iyi sonucu çıkaracağını düşünüyorum. Bırakın dışarı çıksın, tadını çıkarsın ve iyi goller atsın koşuyor,” dedi Mark Boucher Smash Sports podcast'inde.

Boucher, bu kararın arkasındaki nedenlerden biri olarak IPL'nin kriket yapmayan kısmını vurguladı ve Rohit'in omuzlarında daha az sorumluluğa sahip olmasını ve son maçta sopayla elinden gelenin en iyisini yapmaya çabaladıktan sonra vurucu olarak zamanının tadını çıkarmasını istediğini ileri sürdü. birkaç sezon.

“Demek istediğim, bahsettiğim şeylerden biri, IPL'ye vardığınızda o da (Chris Morris) size pek çok şeyin olduğunu, fotoğraf çekimleri olduğunu, şunu, bunu ve daha fazlasını söyleyebilecek. Aslında asıl vurgu kriket değil. Daha çok reklam ve benzeri şeylerle ilgili” diyor Boucher.

Bu makalede bahsedilen konular