Jill Biden, Meksika gezisi sırasında kadınları ve kız çocuklarını güçlendirmeye odaklanıyor

celikci

New member
First Lady Jill Biden, bu hafta Kuzey Amerika Liderler Zirvesi için Başkan Biden ile birlikte Meksika’da bulunuyor, ancak kadın ve kız çocuklarının güçlendirilmesine odaklanan çeşitli etkinliklerle büyük ölçüde bağımsız bir programa sahip olması bekleniyor.

doktor Biden Pazar günü Başkan’dan ayrı olarak Mexico City’ye geldi. Pazartesi günü ABD’nin Meksika büyükelçisi Ken Salazar’ın resmi konutunda yaptığı konuşmada kadınlar için ekonomik fırsatların önemini vurguladı.

“Güçlü kadınlar ekonomilerimize güç veriyor” dedi Dr. biden “Sizler güçlü bir demokrasinin kalbisiniz.”

doktor Amerikalı bir First Lady için bir ilk olan eşinin göreve gelmesinden sonra çalışmaya devam etme kararına değinen Biden, İngiliz profesörü olarak kariyerini inşa etmek için çok çalıştıktan sonra vazgeçemeyeceğini söyledi.

“Yani kadınların yaptığını yapıyorum – ikisini de yapıyorum!” dedi Dr. Biden, Beyaz Saray’ın hazırladığı açıklamalara göre. “Öğretmek sadece yaptığım şey değil, benim bir parçam.”

First Lady, Ulusal Futbol Ligi tarafından yürütülen ve Tochito NFL olarak bilinen bayrak futbolu programı için Mexico City’de çocuklarla da bir araya geldi. Meksika kadın takımının 2022 Dünya Oyunlarında altın madalya kazanmasına yardım eden bayrak futbol yıldızı Diana Flores ona katıldı.

doktor Biden’ın Salı günü diğer iki First Lady, Meksika’dan Beatriz Gutiérrez Müller ve Kanada’dan Sophie Grégoire Trudeau ile bir evlilik yemeğine katılması ve ardından Templo Mayor’da Aztek harabelerini gezmesi bekleniyor.