İtiraf ettiler: “Yatak odasını da dinledik”

Karbulut

Member
“Controlling Britney Spears” (Britney Spears’ı Denetim Etmek) isimli cuma yayımlanan New York Times belgeselinde Black Box Security güvenlik şirketinin eski çalışan Alex Vlasov, Spears’ın takımıyla yaklaşık 9 yıl boyunca çalıştığını ve şirketin müzikçinin telefonunu dinlediğini söylemiş oldu.

Indepentend Türkçe’nin, Reuters’tan bildirdiğine bakılırsa Vlasov müzikçinin yatak odasına dinleme aygıtı yerleştirildiğini de söz etti. Vlasov kelam konusu uygulamayı sorguladığında kendisine bunun Spears’ın güvenliği için yapıldığının ve vasilik uygulamasını denetleyen mahkemenin bundan haberdar olduğunun söylendiğini belirtti.

Eski Black Box Security çalışanı, Britney Spears ve avukatı Sam Ingham içinde geçen görüşmelerin de dinlendiğini söylemiş oldu.

Page Six’in haberine göre Vlasov şu tabirleri kullandı:

Britney, iPhone almak istiyordu… ve bu büyük bir sıkıntıydı. Herkes endişelenmişti. İşverenim Edan Yemini bana gelip, ‘iPhone için bildiğin bir izleme servisi var mı?’ diye sormuştu. Ben de, ‘Neyi kastediyorsun?’ demiştim. ‘Ebeveyn denetimlerini. iPhone’a ebeveyn kontrolü koymanın yolu var mı?’ demişti. Ve bu biçimde Edan bana Britney’in kendi güvenliği için izlendiğini açıklamıştı.

Rastgele bir teze yönelik direkt açıklama yapmayan Jamie Spears’ın avukatı Vivian Thoreen, Jamie Spears’ın hareketlerinin mahkemenin ona tanıdığı sonlar ortasında olduğunu söylemiş oldu.

Black Box Security’nin lideri Edan Yemini’nin avukatıysa yaptığı açıklamada şunları lisana getirdi:

Yemini ve Black Box her vakit profesyonel, etik ve yasal sonlar ortasında hareket etti ve Spears’ı uzun yıllar inançta tutan çalışmalarından bilhassa gurur duyuyorlar.

Britney Spears’ın yaklaşık 13 yıl evvel zihinsel çöküntü yaşamasının akabinde tüm işlerini denetim etmesi için kendisine mahkeme tarafınca vasi atanmıştı.

Spears’ın vesayetin sona ermesi için açtığı davada verdiği sözün ve kamuoyu takviyesinin akabinde Jamie Spears ağustosta vasilikten çekildiğini açıklamıştı.