Hürriyet Altın Kelebek’ten Ceylan Ertem de çekildi

Karbulut

Member
Opera sanatkarı Güvenç Dağüstün ve gazeteci Candaş Tolga Işık’ın akabinde müzikçi Ceylan Ertem de Altın Kelebek ödüllerinde adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Ertem, Twitter paylaşımında şu sözleri kullandı:

“‘En uygun müzik, En güzel klip, En uygun bayan şarkıcı’ üzere kollarda aday olduğumu öğrendiğim Altın Kelebek Ödülleri’nden, hem hayat görüşüme, hem yıllardır oluşturmaya ve kollamaya çabaladığım duruşuma pek aksi yapıda olduğunu bildiğimden Hürriyet Gazetesinin (ve bu çeşit gerçekliği sisli olan yarışmaların) temsil ettikleri ve etmedikleri sebepleriyle, pek epeyce müzisyen arkadaşım ve sanatçı ustalarım üzere, ben de çekiliyorum.

Magazin gazetecileri ödül merasiminde aldığım mükafatı tutuklu gazeteci dostlarıma adamıştım Derin sessizlik yaşanmış akabinde pek epey köşe muharriri tarafınca eleştirilmiştim. Benim değil, konuyla ilgili onların tüm gece ses vermeleri gerekirken ses vereni topa tutmayı tercih etmişlerdi.

Muhtemelen Altın Kelebek’te de ödül alsam, üşenmeyip gitsem, emsal bir reaksiyon ile orada olurdum. bir daha sessizlikleriyle tıpkı yerde yer alan pek hayli meşhur kişinin benimle göz göze gelmekten kaçınmasıyla, ‘Ehe ehe’ diyerek mikrofonu elimden alan sunucunun ‘Başımıza iş aldık’ dertli yüzünü görüp içimin kararmasıyla, ‘tekrar bu bayana ödül verilmesin, konuşmasın müziğini söylesin’ öfkesinin günlerce üzerime saçılmasıyla performansları ve ürettikleriyle ne müziğe ne sanata gram katkı sağlamayan şahısların birbirini pohpohlamasının görünümüyle, ortasında yer aldığım Türk müzik sahnesinin içeriğini karartan pek fazlaca ismin ‘Yaptığına devam et’ onayı almasından duyduğum utançla, oradan ayrılacaktım.

Hiiiiiç gerek yok dostlar. Hak edene hürmetlerimi iletiyor, dinleyicilerime sevgilerimi gönderiyorum.”