Hülya Avşar’dan bir daha polemik çıkaracak… “Simit” dedi ve…

Karbulut

Member
Simit açıklaması hala gündemdeki yerini koruyan Hülya Avşar, Milliyet’ten Umut Ünver’in haberine bakılırsa, evvelki gün Tarabya’da görüntülendi. Avşar, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“SİMİT AÇIKLAMASININ ARKASINDAYIM”

Hülya Avşar, ‘simit’ açıklamasıyla ilgili olarak “Şu anda konuşacak bir husus olsa seve seve, inanın yok. Ben bir şey bir defa söylemiş oldum mi, söylemiş oldum. söylemiş olduğim her şeyin de gerisindeyim. Her vakitte gerisinde olacağım” formunda konuştu.

Avşar geçen günlerde gazetecilerin iktisat sorusuna verdiği cevapta, “Ekonomik krizin herkese ve her kısma kesinlikle yansıması oluyor. Benim bildiğim bir tek şey var. Türkiye’de hatta şimdiki duruma göre dünyada şayet hayattaysan, kesinlikle bu tıp günleri, bu vakit içinderı öngörüp biraz daha farklı ömür çizmek lazım. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Bu saatten daha sonra simit mi yiyeceğiz falan diyorlar. Gerekirse yenecek ancak bugünler de biraz kolay atlatılacak. Biraz bizim bu işi, beşerler olarak ferdi halletmemiz gerekir diye düşünüyorum” tabirlerini kullanmıştı.