Hindistan – İngiltere: Ev Sahipleri Vizag'da 4. Gün Maç Başlamadan Önce Shubman Gill Darbesi Yaşıyor

oKMaDeM

New member

Hindistan'ın açılış vurucusu Shubman Gill, Vizag'da İngiltere'ye karşı yapılan ikinci Testin 4. Gününde sahaya çıkmadı ve yerine yedek saha oyuncusu Sarfaraz Khan geldi. Gill'in sağ işaret parmağından yaralanması, Hindistan Kriket Kontrol Kurulu'nun (BCCI) sağlık ekibinin onu saha görevlerinden uzak tutmasına yol açtı ve onun yerine Sarfaraz geldi. Aynı şey Pazartesi günü oyunun başlamasından önce Hint takımı tarafından maç görevlilerine de bildirildi.

Hindistan'ın her iki atışta da vuruşu zaten bittiği için, 4. günde sahaya dönmemesi maç için büyük bir endişe yaratmaz. Ancak vurucunun maçta forma döndüğü göz önüne alındığında, Hindistan kampı umarım yaralanma çok kötü değildir.

BCCI, 4. Günde oyunun başlamasından önce X'te “Shubman Gill 2. Günde sahaya çıkarken sağ işaret parmağını incitti. Bugün sahaya çıkmayacak” diye bir paylaşım yaptı.

GÜNCELLEME: Shubman Gill 2. Günde sahaya çıkarken sağ işaret parmağını incitti. Bugün sahaya çıkmayacak.#TeamHindistan | #INDvENG | @IDFCFIRSTBank

— BCCI (@BCCI) 5 Şubat 2024
3. Günün başlarında Gill, üçüncü Test yüzyılında yeniden forma kavuştu ve 12 sayılık uzun kötü skorlar ve boşa başlangıçlar serisinden kurtuldu.

Gün sonrası basın toplantısında konuşan Gill, üçüncü günün erken saatlerinde Yashasvi Jaiswal ve Rohit Sharma'yı kaybettikten sonra 3 numaralı vuruş sırasına göre sayı atmanın kendisi için önemli olduğunu söyledi.

“3. sırada sayı atabilmek benim için çok önemli ve çok tatmin ediciydi. Özellikle de durum göz önüne alındığında oldukça iyi hissettirdi. Yashasvi ve Rohit'i kaybettik.” [Sharma] bhai – bize sıralamanın en üstünde gerçekten iyi başlangıçlar veriyorlar. Gill, Pazar günkü maçın bitiminden sonra yaptığı açıklamada, “Büyük bir liderlik elde etmemizin ve mümkün olduğu kadar çok sayıda koşu yapabilmemizin bizim için önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

24 yaşındaki oyuncu, önceki Test maçlarında son dönemdeki düşük skorlu performansının ardından herhangi bir baskı almadığını da sözlerine ekledi.

“Bence bu oyunun ayrılmaz bir parçası. İyi iş çıkarıyorsun ve herkes seni alkışlayacak. İyi iş çıkarmıyorsun, herkes yapıyor… Ama bence önemli olan ne yaptığını bilmek. “savaşa girdiğinde bunu yapacaksın. Ben durumu görmeyi, duruma göre oynamayı ve risk almayı seven biriyim ve yüzde kriket oynamayı düşünüyorum” diye konuştu.

“Kim olduğunuza ve nasıl koştuğunuza sadık kalmak çok önemli. Bazen aşırı savunmacı veya aşırı saldırgan olmaya çalıştığınızda ve olmadığınız bir şey olmaya çalıştığınızda, o zaman bu mücadeleyi uzatmış olursunuz. vuruşlar ve bazen o kabuğun içinden çıkamazsınız. Bu Test maçına girerken de bunu düşünüyordum. Daha önce oynadığım gibi oynayacağım,” diye ekledi.

Gill, Pazar günü Hindistan'ın ikinci vuruşunun 56. sırasında ters vuruş yapmaya çalışırken İngiltere'de ilk kez forma giyen Shoaib Bashir'e karşı kalesini kaybetti.

ANI girişleri ile

Bu makalede bahsedilen konular