“Hatalarım Üzerinde Çalışmam Gerekiyor”: PV Sindhu, Tüm İngiltere Badmintonundan Elendikten Sonra

oKMaDeM

New member
Perşembe günü devam eden All England Open'dan erken elenen Hindistan'ın en iyi mekiği PV Sindhu, daha iyisini yapması gerektiğini düşünüyor ve hataları üzerinde çalışarak toparlanmaya çalışacak. Sindhu, tek bayanlarda ikinci turda son dünya şampiyonu Kore Cumhuriyeti'nden An Se Young'a yenildi. İki kez Olimpiyat madalyası kazanan sporcu, BWF Super 1000 yarışmasının 16. turunda Koreli mekiğe 21-19 ve 21-11 yenildi. Genel olarak bu, Sindhu'nun aynı sayıda maçta An Se Young'a karşı yedinci yenilgisi oldu.

Maçın ardından Sindhu, ilk maçta daha iyi oynadığını ancak ikinci oyunda çok sayıda zorlanmadan yapılan hatalardan dolayı büyük bir üstünlük sağladığını ifade etti.

“Bence biraz daha iyi yapmalıydım, ilk oyun oldukça iyiydi, iki ya da üç puan veriyordum ama sonra yaklaştım ama ikinci oyunda ona büyük bir üstünlük sağladım, çok fazla zorlama yoktu. Hindistan Badminton Derneği'nin (BAI) aktardığına göre Sindhu, “Hatalarım üzerinde çalışmam ve daha güçlü bir şekilde geri dönmem gerekiyor.” dedi.

Badminton sıralamasında 11. sırada yer alan Sindhu, ilk oyunun başında kortu en iyi şekilde kullanarak kontrolü sağladı ve 4-1 öne geçmesini sağladı. Ancak An Se Young hızlı bir şekilde toparlanarak skoru 4-4'e getirdi ve oyun ortasında 11-8 öne geçti.

Koreli mekikçi, bloklara ve isabetli yerleştirmeye güvenerek Sindhu'nun agresif oyunuyla zahmetsizce başa çıktı ve bu da ona 17-11'de altı sayılık bir avantaj elde etmesini sağladı.

Eski dünya şampiyonu Sindhu, birkaç önemli şut atarak farkı 20-19'da sadece bir puana indirdi. Ancak An Se Young oyunu görmeyi ve maçta bir öne geçmeyi başardı.

Rakibi An Se Young'u selamlamaya devam etti ve Koreli mekiğin oyundan kaçmasına neden olan kolay hatalar yaptığı için daha sabırlı olması gerektiğini hissetti.

“Elbette şu anda en iyi oyuncu. Ama çok daha sabırlı olmalıydım, zorlanmadan hatalar yaptım. Kolay hatalar vardı. Biliyorsunuz, ilk oyunda iyiydi ama sonra yaklaştım. Ama ben Sanırım ikinci sette ona büyük bir üstünlük sağladım ve ardından karşılama hataları yapıyordum.”

İkinci maçta Sindhu ilk birkaç puanı kazanmayı başardı. Ancak Se Young'ın zahmetsizce vites değiştirme yeteneğinin Sindhu'nun üstesinden gelemeyeceği bir zorluk olduğu ortaya çıktı. Oyun ortasından sonra açığın çok fazla olduğu ortaya çıktı ve sonunda maçı 41 dakikada kaybetti.

Bu makalede bahsedilen konular