Gökçeklerden Gülşen sansürü

Karbulut

Member
Türkücü İzzet Yıldızhan, “Burası Türkiye. Herkes bu topluma bakılırsa yaşamalı. Külotla da sahneye çıkmasınlar bir zahmet” kelamlarıyla tartışma yarattı. İzzet Yıldızhan’ın reaksiyon çeken kelamlarının akabinde Müzikçi Gülşen, sahnede kıyafetiyle cevap verdi. Gökçeklerin sahibi olduğu Beyaz TV ise, Gülşen’in sahnedeki imajlarına sansür uyguladı.

Hadise, Hande Yener ve Gülşen üzere ünlü isimleri sahnede giydiği kostümler üzerinden eleştiren İzzet Yıldızhan, şunları söylemişti.

“Her sanatkarın hayat biçimi var, hürmet duyarım lakin şu da bilinmeli ki burası Türkiye. Herkes bu topluma bakılırsa yaşamalı. Külotla da sahneye çıkmasınlar bir zahmet. Ben demiyorum ki peçe ile çıksın. Lakin sahne adabı denilen bir şey var. Ben ekranlarda bu biçimde şeyler görmek istemiyorum. Biz nispeten de olsa örf adetlerimize dikkat ediyoruz.”

İzzet Yıldızhan’ın açıklamaları kısa vakitte toplumsal medyada gündem olurken, hayli sayıda ünlü isimden de Yıldızhan’a reaksiyon gelmişti.

GÜLŞEN, SAHNEDE CEVAP VERDİ

Gülşen, 15 Ocak akşamı İstanbul’da “Cahide” isimli yerde sahne aldı. İzzet Yıldızhan’ın Gülşen’i kast ettiği tez edilen “Külotla da sahneye çıkmasınlar” kelamlarının üzerine Gülşen’in sahneye çıkarken giydiği kıyafet “İzzet Yıldızhan’a yanıt” olarak yorumlandı. Yıldızhan tarafınca amaç alınan Gülşen’e toplumsal medya üzerinden dayanak iletileri geldi. Kullanıcılar İzzet Yıldızhan’a gönderme yaparak “Bu imgelerden daha sonra uyuyamayacaksın” yorumunu yaptı.

BEYAZ TV’DEN SANSÜR

Manzaralar gündemdeki yerini korurken; Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığı misyonundan alınan Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’ programında Gülşen’e sansür uygulandı. Bircan Bali ve Seren Serengil’in sunuculuğunu yaptığı programda; Gülşen’in kıyafeti ve bacakları mozaiklendi. Canlı yayında dış ses tarafınca “Çocukların uyanık olduğu bir saatte olduğumuz için imajları veremiyoruz” sözlerine yer verildi.