“Geldi ve Dedi ki…”: Ruturaj Gaikwad, MS Dhoni'nin IPL 2022'deki Kaptanlık Mesajı Üzerine

oKMaDeM

New member
Ruturaj Gaikwad ve MS Dhoni, KKR'ye karşı© BCCI/Sportzpics

Chennai Super Kings kaptanı Ruturaj Gaikwad, eski kaptan MS Dhoni'nin kendisinden gelecekte beşinci kez şampiyonluğa liderlik etme fırsatı için “hazır olmasını” istediği zamanı hatırladı. IPL'nin 17. baskısı başlamadan önce Dhoni kaptanlıktan ayrılma kararını açıkladı ve Gaikwad onun halefi olarak seçildi. Gaiwkad'dan önce Ravindra Jadeja da IPL 2022'de kaptanlık şansını denedi ancak sezon boyunca kaptan olarak Dhoni onun yerini aldı.

Pazartesi günü CSK'nın Kolkata Knight Riders'a karşı kazandığı 7 kalelik zaferin ardından Gaikwad, Dhoni'nin kendisinden kaptanlığa hazırlanmasını istediği zamanı düşündü.

“Dürüst olmak gerekirse pek derin bir konuşma olmadı çünkü tartıştığımız bu konu bile çok soğuk bir durumdaydı, sadece pratik yapıyorduk, içeri girdi ve bana tüm bunları anlattı. Ama dışarıdaki herkesin, diğerlerinin açıkça bunu anlayacağını hissediyorum. Doldurulacak büyük ayakkabılar olduğunu hissediyorum ama kendim olmak istiyorum, kültürü devam ettirmek istiyorum. 2022'de bana muhtemelen gelecek yıl değil ama ondan sonra liderlik etme şansın olabilir, o yüzden buna hazır ol dedi. Maç sonrası basın toplantısında Gaikwad, “Bundan sonra zaten hazırdım, bu benim için yeni bir şey değildi, şaşırmadım, şok olmadım ya da yeni bir şey değildi” dedi.

Bu sezon Gaikwad'ın liderliğinde CSK, oynadığı beş maçın üçünü kazandı ve tüm galibiyetler takımın kendi sahasında geldi.

CSK sezonun ilk iki maçından galip çıktı ve ardından Delhi Capitals ve Sunrisers Hyderabad karşısında deplasmanda oynadığı iki maçı da kaybetti.

“CSK kültürünü devam ettirmek istiyorum. Elde ettiğimiz başarı, yaptığımız şeyler. Bunların tek bir parçasını bile değiştirmek istemiyorum, sadece oraya gelip kendi kararlarımı almak ve gerektiği gibi vermek istiyorum. Gaikwad, “Mümkün olduğunca fazla özgürlük çünkü CSK'ya katıldığımdan beri olan buydu ve bundan çok keyif alıyorum” diye ekledi.

7 kalelik galibiyeti perçinleyen CSK, altı puan ve 0,666 net koşu oranıyla dördüncü sıraya yükseldi.

Bu makalede bahsedilen konular