Fenerbahçe’de mutabakat tamam! 1+1 yıllık kontrat imzalanacak

JabbaWorkeZz

Active member
Fenerbahçe’de dönem sonunda mukavelesi bitecek oyunculardan birisi olan Enner Valencia’da memnun son… Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası finallerinde gösterdiği performansın akabinde birfazlaca Körfez ülkesinden teklifler alan Ekvadorlu golcü Sarı- Lacivertli kulüp ile 1+1 yıllık muahede sağladı.

Valencia, evvelki mukavelesinde olduğu üzere Fenerbahçe’den bir daha 1.5 milyon Euro garanti fiyat alacak.

Enner Valencia ile yapılan toplantıda oyuncunun hayli net bir biçimde Fenerbahçe’de kalma istikametinde irade gösterdiği başta Katar olmak üzere Körfez ülkelerinden gelen astronomik tekliflere aldırış etmediği tabir edildi.

Valencia’nın “Ben Fenerbahçe’de şampiyonluklar ve Avrupa’da muvaffakiyet yakalamak istiyorum. Grubumda memnunum ve sistemimi bozmak istemiyorum” dediği öğrenildi.

Dünya Kupası’nda 3 gol!

33 yaşındaki Valencia Dünya Kupası’nda oynadığı 3 müsabakada biri penaltıdan olmak üzere 3 gol atmış, son 2 maçta yavaşça sakatlığı bulunmasına karşın uğraşa devam etmişti. Bu dönem Fenerbahçe’de hayli başarılı bir grafik çizen Ekvadorlu forvet gol krallığında da dorukta yer alıyor.

Performansıyla dikkat çekiyor

Bu dönem Fenerbahçe formasıyla 22 maça çıkan Enner Valencia, bu müsabakalarda toplam 15 gol ve 4 asiste imza attı.