Faturayı basına kesti

Karbulut

Member
Hür kalmasının akabinde bir daha sahne almaya başlayan Halil Sezai, şoke eden açıklamalarda bulunmuştu. Olay sırasında sarhoş olduğunu söyleyen müzikçi, “Siz bu biçimde ‘amcacık’ falan diye tanıdınız ama… Ben bunu niye söylüyorum onu da bilmiyorum… Hak etti, başım hoştu. Gerektiği biçimde tam dövemedim, tekrarki sefere… Hissim bu palavra söylemiyorum” sözlerini kullanmıştı.

Reaksiyon çeken kelamlarının akabinde birinci defa konuşan Halil Sezai, kelamlarının çarpıtıldığını tez ederek şunları söylemiş oldu; “Basına fazlaca kırgınım benim sözlerimi fazlaca öteki biçimde çarpıtıldı. Sözlerimin devamında yazıldığı üzere bir şey olmadığı için keşke yapsaydım da bu yazılanların bir karşılığı olsaydı dedim.” dedi.

“PİŞMANIM…”

Yaşanan olaydan dolayı ailesine karşı mahcup olduğunu söyleyen Halil Sezai, “Pişmanım natürel ki üzgünüm lakin en çok beni saygılı yetiştiren aileme mahcup olduğum, üzdüğüm için pişmanım. 41 yaşındayım birinci sefer biriyle hengame ettim.” diye konuştu.

Yaşanan olayların iş ömrünü etkilemediğini söyleyen Sezai “Ben olağan ömrüme devam ediyorum natürel ki sahneler oluyor teklifler de alıyorum. Lakin ben bu hayatı istiyor muyum? Onu bilmiyorum” diyerek, hayatından pek mutlu olmadığını belirtti.

“O GÜNÜN YARISINI HATIRLAMIYORUM”

Halil Sezai Paracıkoğlu, Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan ‘Gör Beni’ programına konuk olmuş ve cezaevi süreci hakkında da konuşmuştu.

Müzikçi, “Ünlülüğe karşı bir beşerim. Ülkemizde bu olaylar günde tahminen 100-200 sefer oluyor lakin büyümüyor. O günün yarısını hatırlamıyorum. Çok öfkeli de değildim. Birden bir şey koptu. Ayrıntılara girmek istemiyorum açıkçası, mahpus yattım bu hadiseden ötürü” demişti.

NE OLMUŞTU?

Halil Sezai, İstanbul Tuzla’da yaşlı komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği sebebi öne sürülerek gözaltına alınmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca yürütülen soruşturma kapsamında savcılıkta söz veren Halil Sezai, tutuklanması talebiyle sevk edildiği Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce “silahla taammüden yaralama” hatasından tutuklanmış ve 43 gün cezaevinde kalmıştı.