Fatma Girik benim yüzümden öldü

Karbulut

Member
Yeşilçam efsanesi Fatma Girik, 24 Ocak Pazartesi günü koronavirüse bağlı olarak oldukcalu organ yetmezliği kararı vefat etti. Günay Girik, ablasının tedavi gördüğü hastaneye ‘Bulaşıcı hastalıklar ile işlenebilecek kabahatler kapsamında taksirle vefata niçiniyet vermekten’ kabahat duyurusunda bulunduğunu deklare etti. Öte yandan Girik, usta oyuncunun mirasını bıraktığı yeğeni Ahu Turanlı’’ya ‘ihmal’ sebebi öne sürülerek dava açtı. Yaşanan gelişimin akabinde Fatma Girik’in bakıcısı Gozel Yazyyeva,Magazinburada kameralarına konuştu.

Fatma Girik’in bakıcısı Gozel Yazyyeva

“PARAYI ÇOK BULDU”

senelerca Fatma Girik’in yanında çalışan Türkmenistanlı bakıcı, gözyaşları ortasında şu tabirleri kullandı:
“Ahu Hanım’a hasta olduğumu, test yaptırmak istediğimi söylemiş oldum. Acil kısmına gittik, ‘Test fiyatı bin TL tutar’ dediler. Ahu Hanım parayı fazlaca buldu. ‘Sen üşütmüşsün’ dedi, test yaptırmadı. Devlet hastanesine gitmek istedim, beni Fatma Abla’nın odasına çıkardı ve çalışmaya devam ettim.”

“TEST YAPTIRMAYI MUTLAKA KABUL ETMEDİ”

Usta oyuncunun bakıcısı, “Pazartesi günü Fatma Abla’nın hekimi geldi, ‘Sen hasta mısın, sesin değişmiş’ diye sordu. ‘Herbiçimde grip oldum’ dedim. ‘Fatma Hanım’ın akrabalarına söyle, sana test yaptırsınlar ya da müsaade versinler’ dedi. yeniden Ahu Hanım’ı aradım, müsaade istedim. ‘Testimi kendim yaptıracağım, bana müsaade verin’ dedim. Mutlaka kabul etmedi, ‘Sen gripsin’ dedi. Cuma günü Fatma Abla’nın ateşi çıktı, kötüleşmeye başladı. Cumartesi müsaade günümde gidip test yaptırdım müspet olduğumu öğrendim” açıklamasını yaptı.

“kararı FATMA GİRİK’İN KARDEŞİNE GÖNDERME”
Türkmenistanlı bakıcı, “Ben mi bulaştırdım bilmiyorum lakin keşke bana test yaptırsalardı, tahminen Fatma Abla şu anda yaşıyor olurdu. Çok üzüldüm Fatma Abla’nın bu biçimde ölmesine, annem üzereydi. Hastanede test yaptılar Fatma Abla koronavirüse yakalanmış, ‘koronavirüsten öldü’ dediler. Fatma Girik’ın odasına yanına benim dışımda Ahu Hanım ve bir arkadaşı giriyordu. Ahu ‘Test kararınu Fatma Girik’in kardeşine gönderme’ diye beni uyardı. Günay Beyefendi kendisi daha sonradan öğrendi” kelamlarıyla dikkat çekti.