Ece Ergönenç’in kabusu: 5 yıldır taciz ediliyorum

Karbulut

Member
Ece Ergönenç, kendisine 5 yıldır platonik aşk besleyen sapık takipçisi Hamza Ş. tarafınca tehdit ediliyor. Hamza Ş., müellif ile daha öncesinden evli olduğunu lakin kendisinin onu hatırlamadığını öne sürerek çabucak her gün toplumsal medya üzerinden ileti atıyor.

“YALVARIRIM KURTARIN”

Teze göre, Ergönenç’in şikâyeti üzerine giden mahkeme kararlarının akabinde sapık takipçi evrakta yer alan bilgilerden Ergönenç’in meskeninin adresini de öğrendi. Bu sefer takip daha yakından olmaya başladı. Kaygıdan sokağa çıkamaz hale geldiğini söyleyen Ergönenç, yaşadıklarını Sabah gazetesinden Yunus Emre Kavak’a anlattı: “5 yıldır peşimde. Tekraren şikayet ettim, uzaklaştırma sonucu aldırdım. Korkuyorum. Samuray kılıçlı katil üzere olağandışı kelamları var. Kendisinin Adem, benim Havva olduğumu, iki çocuğumun kendisinden olduğunu lakin benim bunu hatırlamadığımı öne sürüyor. Hatta üçüncü bir çocuğumuzun daha olduğunu söylüyor. Bunları hatırlamam için benim ölmem gerektiğini söylüyor. Meskenimi biliyor, çocuklarımın okulunu biliyor. ‘Sana o denli bir şey yapacağım ki bütün televizyonlar seni konuşacak, seni herkes tanıyacak, seni ışık vücuduna kavuşturacağım’ diyor. Resmen beni öldürmekle tehdit ediyor. Bana ve çocuklarıma ziyan vermesinden korkuyorum. Bu adamın isimli akıl hastanesine yatması lazım. Ömrümün tamamını muhafaza sonucunı uzatarak yaşayamam. Yetkililere sesleniyorum; yalvarırım beni bu adamdan kurtarın.”