Didem Soydan affetmedi

Karbulut

Member
İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen birinci duruşmaya tutuksuz sanık Kenan Doğukan A. ile şikayetçi Didem Soydan’ın avukatı Türkan Bayraktaroğlu katıldı. Özel bir üniversitede okuduğunu söyleyen sanık Kenan Doğukan A. savunmasında “Üniversite öğrencisiyim davaya mevzu olan Twitter hesabı bana aittir. Lakin bu tweetleri ben atmadım. Tweetlerin atıldığı saatte ben okulda sınavdaydım. İmtihan girişlerimde telefonlar toplanır. Bu niçinler imtihanda olduğum saatte paylaşımda bulunmam mümkün değildir. Bu paylaşımları kim, nasıl yaptı bilmiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

İMTİHAN SAATLERİ SORULACAK

Didem Soydan’ın avukatı Türkan Bayraktaroğlu, sanığın cezalandırılmasını talep ettiklerini belirtti. Mahkeme, sanığın savunmasını dikkate alarak 23 Ocak 2020 tarihinde sanık Kenan Doğukan A.’nın bulunduğu üniversitede imtihanda olup olmadığı, imtihana girmiş ise imtihan saat aralıklarını ve imtihan girişlerinde öğrencilerden telefon toplatılıp toplatılmadığı konularından bilgi verilmesini istedi. Mahkeme, duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede kuşkulu Kenan Doğukan A.’nın, 23 Ocak 2020’de toplumsal medya sitesi Twitter üzerinden Model Didem Soydan’a hakaret içerikli bildiri gönderdiği argüman ediliyor. İddianamede kuşkulu Kenan Doğukan A.’nın “Hakaret” kabahatinden 3 aydan 2 yıla kadar mahpusu isteniyor.