Deniz Akkaya’dan yakışıksız açıklama

Karbulut

Member
Eski model ve sunucu programda iki yıl evvel yaptığı “Şişmanlar ve çirkinlerle görüşmek istemiyorum” açıklamasını bir dahaledi. Akkaya, “Yeme bozukluğu bir duygusal rahatsızlıktır. Bile bile sıkıntılarına sarılan bir insan intihar ediyor demektir. İntihara meyilli biriyle de arkadaşlık etmem” dedi.

O periyot büyük reaksiyon çeken açıklamasının gerisinde duran Akkaya, şişmanlığın bir hastalık olduğunu lisana getirdi ve şöyleki konuştu:

“Biz hasta taraflarımıza bile bile sarılmamalıyız. Şişmanlarla görüşmüyorum zira görüşlerimiz başka. Anoreksiklerde de arkadaşlık kuramam. Aynaya baktığında çözebileceğin meseleleri elimizin zıddıyla itmemeliyiz. Yeme bozukluğu bir duygusal rahatsızlıktır, üstüne çalışmak gerek. Sıkıntılarına sarılan bir insan intihar ediyor demektir. İntihara meyilli biriyle de arkadaşlık etmem.”

“ŞİMDİ O KADAR MERT DEĞİLİM”

Gençlik senelerında fazlaca çılgınlık yaptığını belirten Akkaya, “Çılgın yaşadım fakat artık duruldum. Evvelden çok içiyordum, kaç defa vefatın kıyısından geçtiğimiz işlere imza atmışız. Onları da yeterli ki hayatışım diyorum. Uçuk bir tiptim. Artık o kadar yürekli değilim.

Kırkından daha sonra azanı teneşir paklar’ diyoruz ya, biz bunları yaparken meskende evcilik oynamaya çalışanların şimdiki halini görüyorum. Şükür ki gerçek vakitte yanlışsız yaşta yapmışız” diye konuştu.

Deniz Akkaya, Armağan Çağlayan’ın kendisi için “Sevgililerini ülkenin güzelleri içinden değil entelektüelleri içinden seçer” açıklamasına şu sözlerle onay verdi: “Hakikaten benim hiç kaslı sevgilim olmadı ya! Geçen bir daha senin programına geldiğimde ‘bana yakın biri olsun’ demiştim. 40’tan daha sonra fikir değişti.”