Demet Akalın’ın gözyaşları

Karbulut

Member
Gelinim Mutfakta programında Filiz Kaya, evvel eşini daha sonra da kızını kaybettiğini anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Yarışmacının yanına gelince sıkıntı anlar yaşayan sunucu Demet Akalın dakikalarca gözyaşı döktü.

Demet Akalın’ın sunumuyla Kanal D ekranında yayınlanan Gelinim Mutfakta’nın dün ekrana gelen kısmında duygusal anlar yaşandı. Yarışmacılardan Filiz Kaya, eşinin trafik kazasında hayatını kaybettiğini televizyon öğrendiğini ve daha sonrasında kızını kanserden dolayı hayatını kaybettiğini anlattı.

Nilgün bayanın “Hep gülen insanların ortasında büyük acılar oluyor” demesi üzerine Filiz hanım yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı:

“Eşim trafik kazasında öldü. Gülen insanların ortasında sahiden bir acı vardır. Eşim vefat haberini televizyondaki haber den duydum. En acı yara da evlat. Eş acısı da yaşadım ancak evlat acısı bana epeyce koydu. Bu o denli bir acı ki hiç bir şeye benzemiyor. Kızımın mezarına bile giderken ah yavrum sen burada nasıl uyuyorsun, yatağın bomboş. Doyamadım ben sana diyorum. Kızım hayli akıllıydı, yerini kimse dolduramaz. İlkokul çağında vefat etti. Yaşasaydı benim 26 yaşında kızım olacaktı.

Kızımın beyninde tümör vardı. En berbat kanser çeşidiymiş o da milyonda bir görünüp benim kızıma isabet etmiş. Tabipler kızımın zekasını ölçünce büyük bir şok geçirdi ve ‘bu çok zekadan olmuş’ dediler. Yavrumun 3 defa beynini açtılar. ‘Kızının 2 sene ömrü var’ dediklerinde ben o hastaneyi yıktım. Kızım kucağıma oturup ‘ağlama anne ben sana cennette şefaat edeceğim’ dedi. Kızımın acısından dünyayı gözü görmüyordu. ‘Doktor amca saçımı kes lakin beni kurtar’ diye feryat figan ediyordu.”

DEMET AKALIN: ALİŞAN’DAN ÖTÜRÜ ACIMIZ ÇOK TAZE

Filiz Kaya’nın ağlamalarını duyar duymaz stüdyoya gelen Demet Akalın, “Filiz bu kadar sevinçli üzere durmaya çalışıyor fakat epeyce sıkıntı. Bütün grup mahvoldu, seni sakinleştirmek için geldim. İnşallah ikiz ikiz torunların olur. Ben seni daima sevinçli görmek istiyorum ne olur yapma bu biçimde. aslına bakarsanız Alişan’dan dolayı acılarımız epeyce taze. Allah herkese sıralı vefatlar nasip etsin” dedi.

Programın ilerleyen kısmından Filiz Kaya’nın kızından kalan gelinliği gelini Yaren’e armağan etmesiyle gözyaşlarına boğulan Demet Akalın, konuşmakta kuvvetlik çekti. Vefat eden babasından bahseden müzikçi, “Onlar bizim üstten izliyor, biliyorum” sözlerini kullandı.