Cüneyt Arkın: Bir eşcinseli, bir bayanı oynamam ben Anadolu çocuğuyum

Karbulut

Member
Türk sinemasının efsane oyuncusu Cüneyt Arkın, Posta Gazetesinden Oya Çınar’a verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CÜNEYT ARKIN: BİR EŞCİNSELİ, BİR BAYANI OYNAMAM BEN ANADOLU ÇOCUĞUYUM BİR DE RECEP İVEDİK’İ ASLA OYNAMAZDIM

Cüneyt Arkın kendisine sorulan ‘Hiç asla oynamam söylemiş olduğiniz bir rol var mı?’ sorusuna “Genelde “Hayır” demez oyuncu. Bir teklif gelince aslına bakarsan başlar hayal kurmaya, o kişiyi düşünmeye. Ancak örneğin Recep İvedik rolünü dünyayı versen oynamazdım. Ya da bir eşcinseli, bir hanımı oynamam. Yaptığın işin sana yakışması lazım. Biz Anadolu çocuğuyuz.” kelamlarıyla yanıt verdi.

FATMA GİRİK’İN YERİ ÇOK BAŞKAYDI

En hayran olduğunuz oyuncu partneriniz kimdi sorusuna ise: “Hepsinin yeri başkaydı ancak Fatma Girik epeyce yiğitti, hayli oburdu. ‘Büyük Yemin’ sinemasında neredeyse mukadderat ortağı olduk diyebilirim. Adana’da otel yok, birebir odada kaldık, çamaşırımızı yıkardı, yemeğimizi yapar verirdi. Türkan Şoray daha bir prensesti, mesafeliydi, Filiz tam bir hanımefendi. Hülya Koçyiğit de uygun arkadaştır her vakit.” kelamlarıyla duygusal bir karşılık verdi.

ATATÜRK’ÜN DEHASININ ÜZERİNE DEHA YOK, OLAĞAN Kİ MİLLİYETÇİYİM, NASIL OLMAM!

İsminizi Google’a yazınca sık sık “Türk milliyetçi kimliğiyle bilinen Cüneyt Arkın” tabirine rastladım. Bu söz sizi ne kadar anlatıyor? sorusunu: “Tabii ki milliyetçiyim. Nasıl olmam! Benim babam Kurtuluş Savaşı gazisi. O denli bir babanın oğluyum ben. İstiklal Savaşı üzere bir savaşımız, olmuş. Kahramanlarımız var. Atatürk var ya Atatürk! Onun üzerine insan yok. Dehasının üzerine deha yok. Genel kültürü, siyasi ve askeri dehası… Ecdadımızı bilmeliyiz, tanımalıyız. Sahip çıkmalıyız.” kelamlarıyla deklare etti.