Bülent Serttaş özür diledi

Karbulut

Member
Japonya’dan 12 yıl evvel bisikletiyle dünya tipine çıkan Shogan Kameda, farklı ülkeleri gezdikten daha sonra Türkiye’ye geldi. Kameda’nın Muş’tan daha sonraki durağı Elazığ oldu. Sivrice ilçesinde kamp yapan Kameda, 11 Eylül’de D.B. tarafınca bacağından bıçaklandı. Etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Kameda, birinci müdahalesinin akabinde Elazığ Fethi Sekin Kent Hastanesi’ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Kameda, bacağının tedavi edilmesinin akabinde taburcu oldu. Kuşkulu D.B. ise tutuklandı.

ELAZIĞ İSMİNE ÖZÜR DİLEDİ

Kameda ile 3 yıl evvel tanışan Elazığlı Kamuran Aşar ise Kameda’ya sahip çıkıp, taburcu olmasının akabinde meskeninde ailesiyle bir arada ağırlıyor. Olayı duyan Elazığlı sanatçı Bülent Serttaş ise İstanbul’dan gelerek, Yazıkonak beldesinde kaldığı konutta Kameda’yı ziyaret etti.

Serttaş’ın ziyarete getirdiği çiçek üstündeki Japonca notun yanlış yazılması Shogan başta olmak üzere orada bulanan herkesi kahkahaya boğdu.

Kameda’ya Japonca ‘Geçmiş Olsun Kardeşim’ yazılı çiçek takdim eden Serttaş, yaşanan olayla ilgili, Türkiye ve Elazığ ismine Kameda’dan özür diledi. Ziyaretiyle ilgili konuşan Bülent Serttaş, epeyce hassas bir durum olduğunu belirterek şunları söylemiş oldu:

“Elazığ ve Elazığlı bu değil. Şuna inanıyorum ki, Elazığlıya adres sorduğun vakit tanım etmez, kapıyı kilitleyip adrese kadar gdolayır. O kadar büyük dostlarım var ki hepsi Elazığ’ı anlata anlata bitiremiyor lakin kardeşimize yapılan hakikaten beni epeyce üzdü. Elazığ’a ve Elazığlıya yakışacak bir durum değil lakin üstüne basa basa söylüyorum ki kazara olmuştur. Elazığlı yanlış yapmaz, yapmışsa da ezkaza yapmıştır. Kendisine geçmiş olsun diyorum. İnşallah Elazığ hakkında gönlündeki, yüreğindeki sevgi tıpkı derecede hoş olarak devam edecektir.”

“SANKİ KONUTUM GİBİ”

Shogan Kameda, yalnızca Elazığ’ın değil herkesin misafirperver olduğunu lisana getirerek, “İnsanlar fazlaca güzel. Gönülden bana bakıyor, yardım ediyorlar. Ben burada olmadan evvel hayli korkuyordum. Zira travmam vardı. Burada güya benim konutum üzere hayli rahat oluyorum. Her vakit bana yardımcı oluyor. Bugün arkadaşım bana pansuman yaptı. Çok rahat, yavaş yavaş, dikkatli yaptı. Japon Konsolosluğu bana yardım etti. Benim babamı telefonla aradı ve konuştum” dedi.

“ÖZÜR DİLİYORUM”

Kamuran Aşar ise Shogan Kameda ile 3 yıl evvel Muğla’da tesadüfen ortak arkadaşları vasıtasıyla tanıştıklarını belirterek, “Ben de onun üzere dünyayı geziyorum. Elazığ’da yiğitliği, mertliği, misafirperverliği ve paylaşmayı öğrendik. Shogan’ın olayını duyunca soluğu hastanede aldım. Hiç kimseyi sahipsiz bırakmadım, bir Elazığlı olarak üstüme düşen buydu. Memleketimde bu biçimde bir olay yaşanması bütün ülke üzere beni de epeyce derinden üzdü. Kendim, milletim, halkım ismine senden hayli özür diliyorum. Artık Elazığ’dasın ve uzun bir süre Allah nasip ederse burada bizimle kalacaksın” diye konuştu.