Bir dava da terk eden nişanlıya

Karbulut

Member
Hostes Selin Sinem Dalkılıç, polis nişanlısının kendisine ilişkin zımnî ve özel hayatına ait evrakları hukuksuz biçimde emniyet kayıtlarından aldığını öne sürdü.

Hostes Selin Sinem Dalkılıç, 3 yıl evvel Beşiktaş’taki bir otelde konakladı. Kendi tezine göre, kimlik ayrıntılarını kaydeden Otel nazaranvlileri bir yıl daha sonra rap’çi ‘Gazapizm’ olarak tanınan Anıl Murat Acar’la 4 gün birebir odada konaklamış üzere bir daha kayıt açtı. Dalkılıç’ın polis nişanlısı S.Ö. otel kayıtlarını sorgulayınca aldatıldığını düşündü ve nişanı bozdu. Dalkılıç da “Otelde kalan ben değildim” diyerek otel idaresi hakkında cürüm duyurusunda bulundu ve 30 bin lira manevi tazminat davası açtı.

“ŞAHSI TANIMAM”

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre Selin Sinem Dalkılıç ile 4 gün tıpkı odada bir arada konakladığı argüman edilen müzikçi Gazapizm de soruşturma kapsamında tabir verdi. Gazapizm sözünde “Ben otelde kız arkadaşım S.Ö. ile kaldım. İsmi geçen şahsı tanımam, ismini hiç duymadım. Kendisiyle birebir odada görünmek için ben hiç bir fiilde bulunmadım. Bilakis bu durum ünlü bir sanatçı olmam sebebiyle bana ziyan verebilir. Bunun resepsiyonistin kusurundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum” dedi.

“HUKUKA AYKIRI”

Otel yetkilileri hakkındaki Dava devam ederken, Selin Sinem Dalkılıç bu sefer polis memuru olan eski nişanlısı S.Ö. hakkında cürüm duyurusunda bulundu. Dalkılıç savcılığa sunduğu şikâyet dilekçesinde, eski nişanlısının kendisine ilişkin zımnî ve özel hayatına ait otel kayıtlarını emniyet kayıtlarından bakarak aldığını öne sürdü. Dalkılıç eski nişanlısı hakkında ‘şahsi bilgileri hukuka karşıt olarak ele geçirmek yahut yaymak’ ve ‘gorevi berbata kullanma’ hatalarından şikâyetçi olduğunu dilekçesinde belirtti. Savcılık, kuşkulu polis memuru S.Ö.’nün cürüm tarihinde Mardin’de nazaranv yaptığını ve bu niçinle soruşturmanın bu vilayette yapılması gerektiğini belirterek belgeyi yetkisizlikle Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.