Beren Saat’ten Sezen Aksu çıkışı: “Erdoğan’ın edebiyat sevdalısı olduğunu düşünürdüm “

Karbulut

Member
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sezen Aksu’yu amaç alan kelamlarına bir reaksiyon de oyuncu Beren Saat’ten geldi. Beren Saat toplumsal medyadan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hz. Adem efendimize kimsenin lisanı uzanamaz; o lisanları yer geldiğinde koparmak bizim gorevimizdir” kelamlarını eleştirdi.

Ünlü oyuncu Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Halka şiirler okuyup, müzikler söyleyerek duygusal köprü kurarak seçilen Erdoğan’ın bugün ‘Dilini koparırız’ demesine inanmak istemiyorum” sözlerini kullandı.

“SENİ SEVİYORUZ SEZEN”

Beren Saat’in, Instagram hesabından yaptığı paylaşımın tamamı ise şöyle:

“Halka şiirler okuyup, müzikler söyleyerek duygusal köprü kurarak seçilen Erdoğan’ın bugün ‘Dilini koparırız’ demesine inanmak istemiyorum. Hatırla Sevgili dizisinde oynadığımızda hepimiz fazlaca gençtik ve o dizide Recep Tayyip isimli genç yeterli şiir okumasıyla öne çıkan kısımlık karakterdi öykümüzde. Ben siyaset kadar edebiyat sevdalısı olduğunu düşünürdüm bugüne kadar. Canımız Sezen Aksu’yu susturmanın hepimizin ezbere eşlik edeceği yüzlerce müziğini, daha sonraki nesillere aktarmamıza pürüz olamayacağını hayli güzel bildiğini varsayım ediyorum. Seni seviyoruz Sezen.”