Ayrıcalıklı: Mohammed Shami Keen Avustralya Turunda, Yurt İçi Kriket Rotasına Çıkmaya Hazır

oKMaDeM

New member

Yeni Zelanda'ya karşı devam eden Test serisi, Hindistan'ın Avustralya'ya karşı yaklaşan Border-Gavaskar serisine hazırlanması için iyi bir fırsat. Beş maçlık Test serisi, 22 Kasım'dan itibaren Down Under'da oynanacak. Avustralya'daki koşullar zorlu olacak ancak Rohit Sharma ve ekibi, BGT'nin önceki iki edisyonunda Hindistan'ın orada kazandığı zafer sayesinde kendilerine oldukça güveniyorlar. Merakla beklenen dizi öncesinde dünyanın dört bir yanındaki hayranlar Hindistan'ın hız oyuncusu Mohammed Shami'nin geri dönüşünü bekliyor.

Shami'nin Hindistan formasıyla son görünümü, Avustralya'ya karşı ODI 2023 Dünya Kupası finalinde geldi. O zamandan beri kalp pili dizindeki sakatlık nedeniyle ameliyat oldu ve o zamandan beri iyileşme sürecinde.

Bu ayın başlarında Times of India'nın bir raporunda Shami'nin antrenman sırasında şişkinlik yaşadığı ve bunun Avustralya'ya karşı yapılan Testlere katılımını etkileyebileceği belirtildi. Ancak Haberler ile yakın zamanda yapılan bir etkileşimde, yıldız tempocu dizinin artık iyi durumda olduğunu ve yerli kriket oynamayı sabırsızlıkla beklediğini doğruladı.

Haberler'ye konuşan Shami, “Yeni bir sakatlık yaşamadığımı defalarca söyledim. Bir gün kötü gidebilir, belki de kararlarınız ters gidebilir. Kimseyi suçlamak doğru değil. 365 günün içinde bir gün ters gidebilir” dedi. özel bir sohbette.

“Takıma ve yeteneğe inanmak önemli. En azından bir yerel maç oynamayı ve Avustralya serisine tam anlamıyla hazır olmayı umuyorum. Benim zihniyetim bu” diye ekledi.

Bunun dışında Shami, ANI ile etkileşimi sırasında Hindistan'ın 2023 ODI Dünya Kupası finalinde Avustralya'ya karşı aldığı yenilgiden de bahsetti.

Shami, ANI'ye şöyle dedi: “Finali kazanmalıydık. Kimseyi suçlamamalıyız, hiçbir şeyi sorgulayamayız. Vuruş açısından bakarsak, sayı koşusu yapmadığımız anlamına gelmez.”

“Hedefimiz sınırlı değildi. Bowling tarafında yüzde 100 çaba gösterdik. Onlar için şans faktörü de vardı. Neredeyse namağluptuk. Her zaman kazanmak istiyorduk. Bütün ülke yanımızdaydı, onların duası bizimleydi. “Tek bir şey eksikti, o da finali kazanamamaktı. Bu bizim günümüz değildi” diye ekledi.

(ANI Girişleri ile)

Bu makalede bahsedilen konular