Asya Paralimpik Komitesi Deepa Malik'i Güney Asya Temsilcisi Olarak Atadı

oKMaDeM

New member

Hindistan'ın ilk kadın Paralimpik madalyalı sporcusu Deepa Malik, Asya Paralimpik Komitesi (APC) tarafından Güney Asya'nın alt bölge temsilcisi olarak atandı. APC'nin 34. Yönetim Kurulu toplantısında onaylanan bu atama, para sporlarında cinsiyet çeşitliliği ve sporcu merkezli liderlik için önemli bir adım anlamına geliyor. Görevini hemen üstlenecek. Medya bültenine göre, Hindistan Paralimpik Komitesi'nin eski başkanının ataması, APC Yönetim Kurulu'ndaki kadın temsilci sayısını beşe çıkararak, bu sayıyı kuruluşun tarihindeki en yüksek kadın temsili haline getirdi.

APC Başkanı Majid Rashed, “Yönetim Kurulu toplantılarımıza daha fazla kadının katılması, özellikle Dr. Deepa Malik gibi deneyime, beceriye ve bilgeliğe sahip birinin sesinin duyulması durumunda, ileriye doğru atılmış çok olumlu bir adımdır.” dedi.

“APC, Dr. Deepa'nın kapsamlı deneyimini takdir ediyor ve Güney Asya Alt Bölgesi'ndeki üyelerimizin APC Yönetim Kurulu'nda sizin tarafınızdan mükemmel bir şekilde temsil edileceğinden emindir” diye ekledi.

Malik'in görevi Güney Asya ülkelerini temsil etmek ve bölge genelinde para sporlarının geliştirilmesi ve tanıtılması için savunuculuk yapmak olacak.

“Güney Asya'yı temsil etmek ve bölgemiz için bir ses olmak benim için bir onur ve fırsat. Hindistan uzun zamandır “Vasudev Kutumbakam”ın bayraktarlığını yapıyor ve şimdi de bu büyük aileye katkıda bulunmada öncülük etmek için doğru bir adım atmanın zamanı,” dedi Malik. “Hindistan'ı daha büyük bir düzeyde temsil etme ve parasporların kolektif büyümesine ve genel olarak 'spor yoluyla kapsayıcılığa' katkıda bulunma zamanım geldi,” diye ekledi.

Malik'in atanması aynı zamanda Hindistan Paralimpik Komitesi'nin para sporlarında mükemmelliği ve kapsayıcılığı teşvik etme yönündeki daha geniş misyonuyla da örtüşüyor.

“Bu, Hindistan Paralimpik Oyunları için belirleyici bir an. Bu bölgedeki sporların genel gelişiminde doğru bir adım. Bu duyuruyu tüm kalbimle memnuniyetle karşılıyorum. Dr. Deepa Malik ve APC ile bölge genelinde para sporlarını geliştirmek için iş birliği yapacağız. PCI başkanı Devendra Jhajharia, “PCI, APC'nin eski başkanımıza ve şampiyon oyuncumuza güven duymasından gerçekten mutlu,” dedi.

Bu atama, APC ve PCI'nin tarihinde önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor ve Hindistan'ın küresel para-spor camiasına olan liderliğini ve bağlılığını ortaya koyuyor.

(Bu haberin başlığı hariç hiçbiri Haberler personeli tarafından düzenlenmemiş olup, sendikasyon yayınından yayınlanmıştır.)

Bu makalede bahsi geçen konular