Altınordu efsanesi Altınordu’ya karşı!

JabbaWorkeZz

Active member
Nazım TÜRKNAS – AJANSSPOR

Altınordu Teknik yöneticisi Ufuk Kahraman, Radyospor Üçleme programına konuk oldu. Deplasmanda alınan Tuzlaspor galibiyeti hakkında konuşan Ufuk Kahraman, “Bu hafta bizim için fazlaca keyifli ve verimliydi zira galibiyet ve 3 puan, bizim meyvemiz. aslına bakarsan severek yaptığımız işi, galibiyetle bir arada daha da severek yapmaya başlıyoruz. Kazanabileceğimiz maçları kazanamadığımız için sorun yaşadık lakin Tuzla galibiyetiyle ruhsal eşiği de aşmış olduk” dedi.

Hedef play-off ve şampiyonluk

TFF 1. Lig’de 7 maçta toplanılan 6 puanla 16. sırada yer alan Altınordu’da dönem sonu amaçlarını açıklayan Kahraman konuşmasını şöyleki sürdürdü: “Hüseyin Eroğlu hocam 10 yıl daha sonra bayrağı bana devretti. Altınordu’nun misyonu oyuncu yetiştirmenin yanısıra hem de rekabetçi, yarışmacı olabilmek. Uzun yıllardır da bunu sürdüren bir kulübüz. TFF 1. Lig, olağanda de sıkıntı bir lig fakat bu sene düşen ve çıkan ekiplerle bir arada epey daha güç bir dönem oluyor. Birinci 7-8 hafta adaptasyon sürecinden dolayı tüm kulüpler zorlanabiliyor lakin bundan daha sonraki haftalarda seyir zevki fazlaca daha yüksek olacaktır diye düşünüyorum. Bu doğrultuda Altınordu’nun amacı de evvela play-off ve alışılmış ki şampiyonluk.”

“TFF 1. Lig’in kültürü var”

Ufuk Kahraman, Tuzlaspor galibiyeti ile ilgili de konuştu. Altınordu Teknik Yöneticisi, “Samsunspor’da Hüseyin hocamın hamle çizgisi atletik bir yapıda etkililer. aslına bakarsanız siyahi oyuncuların, atletik yapılı oyuncuların varlığı TFF 1. Lig’in kültürü haline geldi uzun vakittir. Birtakım kulüpler zorlanabiliyor bu yapı karşısında zira yüksek bir tempo gerektirebiliyor. Rakibinizden iki kat fazla koşmanız, efor sarfetmeniz gerekiyor. Biz de örneğin Tuzlaspor maçında bu biçimde oynayarak kazanmasını bildik” dedi.

Altınordu vizyonu: Oyuncu parlatmak

Emircan Gürlük ve Ali Emre Yanar özelinde Altınordu’nun vizyonunu da hatırlatan Kahraman kelamlarını şu biçimde sürdürdü: “Bizim bir misyonumuz var. Oyuncularımızı parlatarak yurtharicinde grubumuzu, ülkemizi temsil edebilmelerini amaçlıyoruz. O manada Emircan da bizim için amaç oyunculardan birisi. Kendisine teklifler vardı, devre ortası ne olup biter bilemeyiz fakat Emircan şuan Altınordu için hayli pahalı oyuncularımızdan birisi. Kalecimiz Ali Emre de o denli. 8 yaşından beri kulübümüzde. Natürel kalmasını hayli isterim teknik yönetici olarak lakin önünü de açmak isteriz elbette. Zira bu bizim vizyonumuz.”

“Duygusal maç olacak”

Bu hafta Samsunsporla karşılaşacaklarını hatırlatan Ufuk Kahraman, “Hem Hüseyin hocam birebir vakitte benim adıma fazlaca duygusal bir maç olacak. Ne yediğimizi bile biliriz birbirimizin, adeta satranç üzere bir oyun olacak. Hüseyin hocamı fazlaca seviyorum, epey değerli benim için fakat bizim kazanmamız gerekiyor. Zira bir çıkış yakalamamız kaide artık” dedi.