Alper Potuk: “Şampiyonluğa Yürüyeceğimize İnanıyorum”

JabbaWorkeZz

Active member
Spor Toto 1. Lig’in 12. haftasında 4 Kasım Cuma günü alanında Erzurumspor FK ile karşılaşacak Çaykur Rizespor’un orta saha oyuncusu Alper Potuk, Erzurumspor maçı ile seri galibiyetlerin geleceğini düşündüğünü söylemiş oldu.

Alper Potuk, Mehmet Cengiz Tesisleri’nde egzersiz öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Çaykur Rizespor’un ligde geride kalan maçlarda Adanaspor maçı hariç uygun oyun oynadığını ancak sonuçların istedikleri üzere olmadığını belirtti.

“Zorlu süreci atlattığımızı düşünüyorum”

Futbolda her insanın kusurları olabileceğine dikkati çeken tecrübeli orta saha oyuncusu, “Kazanamadık, kimi vakit VAR’a takıldık, kimi vakit hakem kusurlarına, kimi vakit kendi kusurlarımıza takıldık. Bir türlü kazanamadık lakin her şeye karşın geride kalan haftaların epeyce makûs geçtiğini düşünmüyorum. Şiddetli süreci atlattığımızı düşünüyorum. Erzurumspor maçı ile seri galibiyetlerin geleceğini düşünüyorum.” diye konuştu.

“En makus 10 puan alabileceğimizi düşünüyorum”

Alper, bütün kentin kendilerine güvenmesini isteyerek, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Biz maçları kazanmayı herkesten daha epey istiyoruz. Arkadaşlarımızla alanda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. kimi vakit saha ortasında olaylar istediğimiz üzere olmuyor. Erzurumspor âlâ bir topluluk, değerli bir kadro fakat biz de içeride kazanacağımızı düşünüyorum. Hatta yalnızca Erzurumspor değil, önümüzdeki 4 maçı kazanıp 4’te 4 yapabiliriz. Arkadaşlarımız ile konuştuk. En berbat 10 puan alabileceğimizi düşünüyorum. İnşallah her şey istediğimiz üzere masraf.”

“Bu dönem da geçen dönem üzere düzgün başlayamadık”

Kendi performansı ile ilgili hiç bir vakit mazeretlere sığınmadığını lisana getiren Alper Potuk, şunları kaydetti:

“Takıma geçen dönem katıldım. Geçen sene daima birlikte makûs bir dönem yaşadık. Geçen sene hem ferdî manada birebir vakitte kadro olamama ismine epeyce geç toplandık. Birfazlaca tesir oldu. Bu istenmeyen bir durumdu. Kişisel olarak ben de istediklerimi alana yansıtamadım. Bu dönem da geçen dönem üzere düzgün başlayamadık fakat toparlanarak şampiyonluğa yürüyeceğimize inanıyorum. Topluluk olarak kenetlenip hak ettiğimiz yere çıkmak için gayret ediyoruz.”