"Ailenizi seviyorsanız tedbirlere uyun"

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
"Ailenizi seviyorsanız tedbirlere uyun"
Tedavi sürecinde yaşadığı zorlukları Ses Gazetesi'ne anlatan Prof. Dr. Hasan Güngör, "En çok ailemi kaybetmekten korktum. Siz de ailenizi seviyorsanız tedbirlere uyun" dedi. Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 8 yıldır görev yapan Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Güngör, korona virüsün yakın savaşçılarından biri oldu. Korona virüsün en çok etkilediği kalp hastalarının sağlığı için kendi hayatını ikinci plana atan Prof. Dr. Hasan Güngör'e bir hastasından virüs bulaştı. Öksürük, nefes darlığı ve eklem ağrısı şikayetleri üzerine hastanede Kovid-19 testi yaptıran Güngör'ün kendisiyle birlikte Edebiyat Öğretmeni eşi Dudu Güngör ile 2 oğlunun test sonucu pozitif çıktı. Akciğer tomografisinde virüs yükünün fazla olduğunun ortaya çıkmasının ardından Güngör, hastaneye yattı. Hastanedeki 3 günlük tedavisi sonrası taburcu olan ve tedavisine ailesiyle birlikte evinde devam edilen Güngör, hastalık sürecinde yaşadıklarını anlattı. AİLEMİ KAYBETMEKTEN KORKTUMPandemi sürecinde yoğun çalıştığını belirten Prof. Dr. Güngör, "Korona virüs salgınından en çok etkilenen kesin kronik kalp damar hastalığına sahip bireyler olduğu için ekibimle birlikte hastaların tedavi ve ameliyatlarına ara vermeden devam ettim. Muhtemelen bir hastadan fazla miktarda virüs yükü aldım. Öksürük, bel ağrısı ve nefes darlığı çekmeye başladım. Eşim ile birlikte test verdik. Sonuç ikimizin de pozitif çıktı. Bir gün sonra da çocukların testi pozitif çıktı. Tedavimize başlandı. Ancak kendimi iyi hissetmeyince akciğer tomografim çekildi. Akciğerlerde tutulum gözlenince Enfeksiyon Hastalıkları servisine yattım. 3 gün burada tedavi gördüm ve taburcu oldum. Akciğer kontrol altına alındı. Hayatımda alkol, sigara içmemenin düzenli spor yapmanın, dengeli beslenme ve programlı uyumanın ödülünü aldım diyebilirim" dedi. HEKİMLERE GÜVENİNHastalığın zor geçtiğini ve kendisini çok zorladığını belirten Prof. Dr. Güngör, "Virüs hayatıma girdikten sonra onunla mücadelenin ne kadar zor olduğunu fark ettim. Dengem bozuldu. Virüs akciğere indi. Hastalık nedeniyle 3 kilo kaybettim. Eşime ve çocuklarımı bir daha göremeyeceğim, onlara da bir şey olacak diye çok üzüldüm. Ancak hekim arkadaşlarıma güvendim. Onların tedavisini harfiyen uyguladım. Çok şükür ailem ve benim sağlık dururumuz iyiye gidiyor. Bu hastalığı yeneceğiz inşallah. Herkes kendi karantinasını uygulamaya çalışın lütfen. Şu an kitlesel bir bulaş var maalesef çok dikkatli olmanız gerekmekte. Mesafesinizi koruyun, maskenizi takın ve mümkün oldukça evde kalmaya çalışın. Bu özellikle biz sağlık çalışanlarına zaman kazandıracaktır. Arkadan gelen hasta sayısını mutlaka azaltmamız lazım. İçerde yatan hastalarımızı daha iyi tedavi edebilmemiz için bu çok gerekli. Keşke dememek için lütfen dikkat edelim" diye konuştu.

ALINTIDIR