Tanju Özcan, reaksiyon çeken “Ferhat Encü’ye tokat” açıklaması hakkında konuştu: “Ben, duygusal bir reaksiyon olarak görüyorum; o polis kardeşimiz, HD

kunteper

Member
Gazeteci Fatih Portakal’ın YouTube kanalında mevzuya ait soruları yanıtlayan Tanju Özcan, Encü’ye yönelik kullandığı, “gavat” sözü için kimi arkadaşlarının arayıp uyardığını ve bunun üzerine attığı tweet’i sildiğini belirtti. Özcan, “O üslup bana yakışmadı. O niçinle sildim” dedi.

Özcan, “O polis kardeşimizi de anlamak lazım. Bir refleks kararı bunu yapıyor. O polis kardeşimiz, HDP’liye olağan bir vatandaş gözüyle bakamıyor” sözlerini kullandı.

“KOLLUK GÜCÜ, BİR DİRENÇ GÖRÜYORSA olağan olarak GÜÇ KULLANACAK”

Polisin talimat alan bir memur olduğunu ve hakarete maruz kaldığını söz eden Özcan, tokatın duygusal bir reaksiyon olduğunu söylemiş oldu. Özcan, Fatih Portakal’ın, “Bu olağan bir şey mi? Devlet tokat atabilir mi” sorusuna, “Polis arkadaşın reaksiyonunun daha fazlaca duygusal olarak görüyorum” karşılığını verdi. Portakal’ın, “Duygusallıkla devlet yönetilemez ki akılcılıkla yönetilir” kelamları üzerine ise Özcan, “Kolluk gücü, talimat almışsa karşısında da bir direnç görüyorsa şüphesiz güç kullanacak. Bu, kimi vakit orantılı, kimi vakit orantısız oluyor” sözünü kullandı.

“BEN, HDP İSTİYOR DİYE ATILDIM BU PARTİDEN”

“HDP’yi meşru siyaset yapan bir parti olarak goremiyorum” diyen Özcan, CHP’den 1 yıllığına ihraç edilmesinin sebebini ise, “Ben, partimden HDP istedi diye atıldım. HDP’li vekiller ve eş liderleri, ‘bu faşist ve ırkçıyı partiden atmadan helalleşemezsiniz’ dediği için atıldım” kelamlarıyla deklare etti.