Şişli’de taksiciye dayak

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
İstanbul’un Şişli ilçesinde Yaşar Tiryaki’nin (67) çalıştığı taksi durağına eşi ve çocuğuyla birlikte gelen 30’lu yaşlarında yabancı asıllı şahıs, taksi istedi.

Tiryaki’nin o an elinde boş taksi olmadığını ve beklemesi gerektiğini söylemesi üzerine şahıs duraktan ayrıldı.

10 dakika daha sonra tekrar gelerek taksi olmayışını münasebet gösteren şahıs, tartıştığı Tiryaki’ye saldırmaya başladı.

YERDE TEKMELEYİP, DİŞLERİNİ KIRDI

Taksi beklediği esnada eşi ve çocuğunun yanında saldıran şahıs, Tiryaki’ye evvel yumruk attı.

Şahıs, aldığı darbeyle yere düşen yaşlı adamı, yerde tekmelemeye devam etti.

Saldırgan, Tiryaki’nin ağzında bulunan porselen dişlerini de kırdı.

POLİSE TESLİM ETTİLER

Olayın akabinde kaçmaya başlayan ve etraftaki vatandaşların müdahalesiyle durdurulan şahıs, polis takımlarına teslim edildi.

Yaşadığı olay kararı başının farklı bölgelerinde zedelenmeler tespit edilen Yaşar Tiryaki’nin başına dikiş atıldı.

SALDIRGAN ÖZGÜR BIRAKILDI

Taksi olmadığı nedeni öne sürülerek darbedilen Yaşar Tiryaki, yaşanan olayın akabinde kaldırıldığı hastaniçin aldığı darp raporu ile bir arada polis merkezine giderek söz verdi ve şahıstan şikayetçi oldu.

Polis takımlarının gözaltına aldığı saldırgan, emniyetteki süreçlerinin akabinde çıkarıldığı isimli makamlarca hür bırakıldı.

“BEKLEDİ BEKLEDİ sonrasındasında BANA SALDIRDI”

Yaşadığı taarruz ile ilgili konuşan Yaşar Tiryaki, “Taksi kaoslarını milletimiz biliyor. Biz duraklar olarak, ataklara uğruyoruz. neden taarruza uğruyoruz? Görüyorsunuz ki durakta vakit zaman taksi bulamıyoruz ve bulamadığımız vakit ‘niye yok’ deniliyor hatta bunun ötesinde hakaret ve küfürlerle karşılaşıyoruz. Kendimizi savunmak yerine araç olmadığını söz etmeye çalıştığımız biçimde saldırıyorlar. Geçenlerde ben atağa uğradım, darbedildim. Darbeden vatandaş karşı sokaktan kaçtı gitti, beni hastaneye götürdüler. kimi vakit öğlen saatlerinde, değişim saatlerinde duraklarda taksi olmayabiliyor. Olayın niçini de bu, ‘taksi yok bekleyeceksiniz’ demekten diğer bir dermanımız yok.

“RAPORLARIMIZ ELİMİZDE, SÖZ TUTANAKLARI KARAKOLDA”

Ben arka niyetli olduğu kanaatindeyim zira bekledi bekledi ondan sonrasında bana saldırdı, müdahale etmeye kalksam da durağın kapısından içeri girip saldırmaya kalktı. Kendisine anlatıyorum, ‘şu anda taksi yok bekleyin’ diyorum ‘niye yok’ diyor. kimi vakit aşağıdaki tüneller kapanıyor, kapandığı vakit sirkülasyon olmuyor, araçlar gelemiyor ki aslına bakarsan trafiği de biliyorsunuz her insanın dert çektiği bir durum. Bu sefer de ‘taksi niye yok’ diye kapıdan içeriyi girmeye çalıştı ve bana saldırdı. Şikayetçi olduk, olay adliye ve karakola intikal edildi. Raporlarımız elimizde, söz tutanakları karakolda, olay da bundan ibarettir.”
dedi.