Muharrem İnce: Seçim ikinci cinse kalırsa Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklerim

kunteper

Member
Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Habertürk Televizyonu’nun yayınına konuk oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz gezisi ve kimi gazetecilerle fotoğraf çektirmesini pahalandıran Muharrem İnce, “Sayın İmamoğlu’nu eleştirenler Erdoğan’ı eleştirmiyorsa ikili standarttır bu. Belediye liderinin gezmesi, hangi gazeteciyi davet edeceği kendi bileceği bir iş. Ancak şunu söyleyeyim, gezmesi büyük risktir. İstanbul’da sel, yangın, zelzele olur. Büyük risktir. Takdir kendisine aittir” diye konuştu.

‘ERDOĞAN ARTIK YORGUN’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin sıkıntılarını çözemeyeceğini belirten İnce, “Erdoğan artık yorgun, Türkiye’nin meselelerini çözemez. Ancak tek öykümüz Erdoğan’ı göndermek olursa onu gönderirsin lakin kendin de kısa müddette gidersin. Onun için eğitim, Suriyeliler, laiklik, yolsuzluk, kamu ihale konusunda anlaşmak lazım” dedi.

“Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci cinse kalırsa natürel ki Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklerim” diyen İnce, “Ama ben kalırsam onlardan da dayanak beklerim. Gerekirse ikinci tıp için partimizde üyelerimizin önüne sandık koyarız. Zira Erdoğan’ın Türkiye’ye vereceği artık bir şeyi kalmadı” sözlerini kullandı.

‘ALTILI İTTİFAKTAN UZLAŞI ÇIKACAĞINA İNANMIYORUM’

Muharrem İnce, güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması yürüten CHP, ÂLÂ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi’nin görüşmelerinden uzlaşı çıkacağını düşünmediğini lisana getirdi:

“Ben altılı ittifaktan uzlaşı çıkacağından inanmıyorum. Biri kamulaştıracağız diyor, öteki bu çağda olmaz diyor. Biri Suriyelileri göndereceğiz diyor, oburu gönderemezsin diyor. Ergenekon’da birisi belgeyi bir daha açacağız diyor, oburu sonraki gün merhum Ali Tatar’ın ziyaretine gidiyor. Laiklik konusunda tek söz konuşamıyorlar. Eğitimi tarikatlara, cemaatlere bırakacaklar mı, bırakamayacaklar mı tek söz edemiyorlar. Biz Memleket Partisi olarak bırakmayacağız. Eğitimi bilimsel laik bir hale getireceğiz. Suriyelileri göndereceğiz. Bir diğer örnek cemevlerini konuşamıyorlar. Atatürk’ü tartışacak mısınız, tartışmayacak mısınız? Kelamda Ermeni soykırımını tanımıyorum diye yazacaksınız. Uzlaşma metnine ‘tarihi gerçekler’ diye yazamazsınız.” (HABER MERKEZİ)