Konya’da Gelecek Partisi’ne 1500 kişi katıldı

kunteper

Member
Gelecek Partisi Konya Vilayet Başkanlığı tarafınca Lalezar Düğün ve Dinlenme Tesisleri’nde “Katılım programı” düzenlendi. Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı programda partiye 1500 yeni üye katıldı.

Davutoğlu, iktidara geldiklerinde Konya’ya yapılmayan yatırımları hayata geçirecekleri kelamını vererek şunları söylemiş oldu:

“Bu ülke, kamplaşmadan ve kutuplaşmadan yoruldu. İktidara geldiğimizde kamplaşma ve kutuplaşmaya son vereceğiz. Konya’ya da kardeşlik iklimini hakim kılacağız. Arkadaşlarımız bana ‘Şu an Konya’nın en kuvvetli 2. partisiyiz’ diyor. Ben de kabul etmediğimi, Konya’nın en kuvvetli partisinin Gelecek Partisi olması gerektiğini söylüyorum. Daha evvel benimle görüşmek için her yolu deneyen beşerler, bugün selam vermekten dahi çekinir hale gelmiş. Buna da son vereceğiz. İşte bu sebeple diyorum, ‘Konya’da da kardeşlik iklimini hakim kılacağız’ diye. Konya’da dolu dolu programlara imza attık. Bir değerli program da bu. Ağrılı ve Vanlı kardeşlerimiz, bizimle yürümeye karar verdi. Kürt, Türk, alevi, sunni ayrımı yapmadan yol yürüyoruz ve yürümeye devam edeceğiz. Ailemize hoşgeldiniz.” (HABER MERKEZİ)