Karacasu'da da görev yapan Savcı, ülke gündemine oturdu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Karacasu'da da görev yapan Savcı, ülke gündemine oturdu
2018-2020 yılları arasında Karacasu'da görev yapan ardından Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine tayini çıkan Savcı Eyyüp Akbulut, yaptığı Youtube paylaşımı ile gündemi sarstı. Maske takmanın sağlığa zararlı olduğu konusunda iddialar bulunduğunu ve aşılar hakkında şüphelerin yer aldığını söyleyen Akbulut, "Muhtemelen işimi kaybedeceğim başıma bela alacağım. Fakat haysiyetli bir hukukçunun bunu yapması lazım. Görevim icabı haksızlığa karşı susmayı gururuma yediremediğim için böyle bir soruşturma açtım. Bu hukuksuzlukla hukuk çerçevesinde mücadele edeceğim. Gördüğüm haksızlıklar karşısında yine beyanda bulunup işimi yapacağım" dedi. SORUŞTURMA AÇTI, HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDIGenelgelerin hukuki olmadığını söyleyen maske ve aşı uygulamaları hakkında resen soruşturma başlatan Savcı Akbulut'un sosyal medya paylaşımının ardından Şanlıurfa Valiliği de Akbulut hakkında idari ve adli işlem başlattı. Akbulut'un videoda Viranşehir'de görev yaptığını vurgulamasına rağmen bazı haber sitelerinde "Karacasu Savcısı" olarak anılması dikkat çekti. MASKE VE AŞI KONUSUNDA PEKÇOK İDDİA VARAkbulut, Youtube paylaşımında, "Ben aşı karşıtı bir insan değilim. Koronavirüs aşılarıyla ilgili tıp sahasında uzman kişilerin beyanlarını gördüm. Bir savcı bunları ihbar kabul edip soruşturma başlatmak zorundadır. Ben bu cesareti gösteriyorum. Piyasadaki pek çok maskenin gerekli şartları sağlamadıkları, hijyenik olmadıkları konusunda çok sayıda çalışma var. Virüsün maske gözeneklerinden 7 kat küçük olduğu bu sebeple koruma sağlamayacağı, sağlıklı insanların maske takmalarının güvenilir olmadığı şeklinde beyanlar var. Sağlıklı bir aşının 2 ila 5 yıl arasında üretilebileceği, mutasyona uğrayan bir virüsle ilgili bir aşı geliştirilemeyeceği, salgının sosyal bağışıklıkla sona ereceği şeklindeki beyanlar, aşıdan sonra hastalanan ve ölen insanlar olduğu yönündeki iddialar, maskenin petrol türevi elyaftan üretildiği petrotoksit maddeler ihtiva ettiği, solumayla bunların vücuda geçeceği ve kemik iliğinin baskılanacağı son dönemde çocuklarda bu sebeple hastalık teşhisi yapıldığı şeklindeki iddialar, aşılar hakkında şu an zikredemeyeceğim pek çok iddia ve vakıa, bu şekilde beyanda bulunan pek çok doktor var. Maskelerin içerisinde zararlı maddeler bulunduğu şeklinde raporlar bulunmakta" ifadelerini kullandı.

ALINTIDIR