Kağıthane’de yol tartışması: 2 yaşındaki çocuğun bulunduğu arabanın camını taşladı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Kağıthane Merkez Mahallesi İmhrahor Caddesi üzerinde psikolog Uğur Balkoca, eşi Dilan Balkoca ve 2 yaşındaki kızlarını alarak 34 BBP 731 plakalı arabalarıyla Kağıthane Belediyesi Has Bahçe Mesire alanına gitmek için yola çıktı. Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü geçtikten daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin olduğu argüman edilen Olcay Kurt’un kullandığı 34 EGY 018 plakalı araba tarafınca taciz edildi.

UZAKLAŞMAK İSTEDİKLERİ SIRADA OTOMOBİLİN CAMINA TAŞ ATTI

bir süre yoluna devam eden Balkoca’nın aracının önünü kesen Olcay Kurt, Dilan Balkoca ve 2 yaşındaki kızının da içerisinde bulunduğu arabaya tekme ve yumruk attı. O anlar, hekim eşi Dilan Balkoca tarafınca cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.

Olcay Kurt’un kullandığı arabada bulunan Nazire İlbasan’ın o anlarda bir taraftan Olcay Kurt’u tutmaya çalışırken bir yandan da telefonla bir yerleri aradığı görüldü. Balkoca’ın aracıyla olay yerinden ayrılmaya çalıştığı anda ise, kendisini tutanların elinden kurtulan Olcay Kurt’un yerden aldığı taşı cama fırlattığı anlarda bir daha cep telefonu ile saniye saniye görüntülendi.

SALDIRGAN VE YANINDAKİ BAYAN EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Olayın akabinde şikayetçi olan Balkoca ailesi, emniyette tabir verdikleri sırada, saldırıyı gerçekleştiren Olcay Kurt ve yanında bulunan Nazire İlbasan da emniyete getirildi. Tabirleri alınan Kurt ve İlbasan’ın ondan sonrasında özgür bırakıldığı öğrenildi.

BALKOCA AİLESİ YAŞANANLARI ANLATTI

Yaşananları anlatan Uğur Balkoca, “Benim eşim 11 haftalık gebe, 2 yaşında da bir kızımız var. Kızımızı parka gdolayıyorduk. Parka gdolayırken gerimizden bir araç daima kornaya basarak, sıkıştırarak tuhaf davranışlarda bulundu. çabucak sonrasında bir anda önümüze kırdı otomobil. Olay Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün oradaki ışıklardan dönerken oldu. daha sonra şahıs otomobilden indi, bir anda saldırmaya başladı. Eşimin ve kızımın olduğu tarafa yumruklarla saldırdı. Biz ‘ne yapıyorsun dedik? Nedir yani? Uzaklaş’ falan dedik. Otomobilin her yerine vurdu. ‘Ben İBB’de özel kalemde çalışıyorum. İmamoğlu’nun özel kalemiyim. Özel kalem müdürüyüm’ üzere bir sürü şeyler söylemiş oldu. ‘Sizi yaşatmayacağım, sizi öldüreceğim’ üzere şeyler söylemiş oldu. Çok tuhaf bir öfke nöbetinde, eşim de otomobilin ortasında benimde tek gayem eşimi ve çocuğumu koruma altına almak. Kaçmaya çalışıyoruz olay yerinden. Saldırıyor zira fazlaca agresif birisi, yanında da bir hanımefendi vardı. O da mani olmuyordu. O da ‘sizi şikayet edeceğiz, otomobilde çocuk var, polise şikayet edeceğiz’ diyerek bizi tahakküm altına almaya çalıştı. Eşim ağlıyor bir taraftan en sonunda otomobilin içine granit modülü attı biz olay yerinden uzaklaşmaya çalışırken. O ortada eşim görüntü çekmiş Allah’tan. Otomobil param modül, çocuğumuzun saçlarından cam ayıkladı eşim. Bu ortada bizi sıkıştırdıkları araç, belediyeye ilişkin üzerinde 153 işte, ’16 milyon için çalışıyoruz’ yani belediyeye ilişkin bir hizmet aracı, bunu belediyenin imkanlarıyla ve o şeyi vardı esasen. Özel kalemim, sen kimsin çek kenara, polis çağıracağım falan, biz hiç bir şey yapmadık. Benim eşim tabip, ben psikoloğum bugüne kadar kimseye bir ziyanımız yok. Yalnızca tek hedefimiz çocuğumuzu parka götürmekti. Öteki bir şey yok yani. Şahıslarında karakolda olduklarını biliyorum” dedi.

DİLAN BALKOCA: “ÇOCUK İÇİN KORKTUM”

Hücum anlarını cep telefonu ile kaydeden Dr. Dilen Balkoca, kaygı dolu anlar yaşadıklarını söz ederek, “Evden parka gitmek üzere çıktık. ondan sonrasında Kağıthane yol ayrımından dönerken, arkamızdaki otomobil korna çalarak bizi taciz etmeye başladı. ondan sonrasında otomobiliyle önümüze kırdı. niye yavaş gittiğimiz konusunda büyük ihtimal sonlandı. ondan sonrasında otomobilden inip, ‘ben Ekrem İmamoğlu’nun özel kalem müdürüyüm’ halinde telaffuzlarda bulunup, hem yanındaki hanımefendi hem kendisi parmak sallayarak tehdit etti. ondan sonrasında beyefendi benim ve çocuğumun bulunduğu tarafa tekme attı. ondan sonrasında eşim uzaklaşmak üzere otomobile bindi. Biz oradan ayrılmaya çalışırken hanımefendi birkaç kere otomobilin kapısını açmaya çalıştı. Biz ayrılmaya çalışırken adam, onu tutanların elinden kurtulup, taşı alarak ön sağ tarafa fırlattı ve otomobilin içi, bizim üzerimiz cam oldu. Çok bir biçimde korktum. Çocuk için korktum. Elim ayağım titredi. Nitekim çok müthiş anlardı bizim için. Hanımefendi biraz sakinleştirir diye düşünüyordum o da bilakis parmak sallayıp tehdit etti bizi. Biz oradan uzaklaşalım gidelim artık derken bayan kapıyı açmaya çalışıyor. Baya kaygı dolu anlardı bizim için” diye konuştu.