Kağıthane’de, beyzbol sopalı taksi şoförü arabaya saldırdı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
İstanbul’un Kağıthane ilçesinde, TEM Otoyolu’nda 4. Levent sapağında, saat 01.45 sıralarında, bir ticari taksi şoförü, trafikte öteki bir şoförle tartıştı.

Teze bakılırsa araba, Kuzey Marmara Otoyolu’ndan TEM Otoyolu’na bağlandığı sırada gerisinde seyir eden ticari taksi çok sürat yaparak arabanın önüne geçti.

Araba şoförü bir anda önüne çıkan taksiye selektör yapınca, ticari taksi şoförü arabaya yaklaşarak hakaret ve küfrederek bir daha süratle uzaklaşmaya başladı.

Taksi şoförü aşikâr bir süre ilerledikten daha sonra TEM Otoyolunda durdu ve arabanın önünü keserek bagajda bulunan beyzbol sopasını aldı.

OTOYOLDA GERİ GERİ KAÇMAYA BAŞLADI

Arabada bulunan 1’i bayan 3 kişi yaşadığı, arabayla otoyolda geri geri kaçmaya başladı.

Taksi şoförü elindeki sopayla tekraren arabaya ve ortasında bulunan 3 şahsa atak teşebbüsünde bulundu.

Otoyolu kapatan taksi şoförü, başka yolcuların canını da tehlikeye attı. Taksi şoförü, elindeki beyzbol sopasıyla arabanın camını kırdı ve Hüseyin Y.’yi kolundan yaraladı.

“YOLU KAPATTI, MAGANDALIK YAPTI”

Hüseyin Y., yaşadıklarını şu tabirler ile anlattı:

“Biz Başakşehir’den 4. Levent tarafına geçiyorduk. Fiyatlı yoldan devam ediyorduk. 5 Levent çıkışında olağan yolumuzda seyahat ediyorduk. Yanımızdan son hız 160-170 civarı bir süratle bir taksi geçti. Önümüze kırdı. Biz de ne oluyor diye selektör attım. Önümde bir anda frene basmaya başladı. Ben de ister istemez kendimi sol tarafa attım. Camı açtı bana küfretti. Tamam kusura bakma dedim camımı kapatıp yoluma devam ettim. tekrar yolda devam ederken, bu 4 Levent girişinde yeniden önümü kesti. Yolu kapattı, magandalık yaptı.

“ARABAMIN SAĞ ÖN CAMINA SOPAYLA VURDU”

Bagajdan sopasını aramaya başladı. Otoyolda ben geri geri gitmeye başladım. daha sonra üzerimize gerçek koştu. ondan sonrasında durup otomobiline geri bindi. Ben de yolun ortasında olduğum için kendimi sağ tarafa attım. Yoluma yeniden devam etmek için ilerledim. Bu sefer de önümde zikzak çizerek geçişimi engelledi. Geçişimi engelledikten daha sonra tekrar otomobilden indi ben yine geri gittim. O esnada trafik oluştu. Beyzbol sopası ile otomobilimin üstüne koşmaya başladı. Otomobilimin sağ ön camına sopayla vurdu.

“BEN DARBEDİLDİM OTOMOBİLİM HASAR GÖRDÜ”

Ben de bunu görür görmez o anlık öfke ve hudutla otomobilden aşağı inip adamı yakalamaya çalıştım. Otomobilime daha fazla ziyan vermesin diye. Beyzbol sopası ile yüzüme tam vuracağı esnada elimle yüzümü perdeledim. Ben de bir iki tane buna vurdum. O sırada aslına bakarsanız trafikte olan öbür şoförler aşağı inip bizi ayırdılar. Taksi sürücüsü koşarak otomobiline binip uzaklaştı. Ben darbedildim otomobilim hasar gördü. Kolum çatlak şu anda. Darp raporumu aldım. Gerekli yerlere müracaatımı yaptım. Karakola gidip şikayette bulundum. Ben hakkımı almak istiyorum.”

Öte yandan, yapılan hücum daha sonrası arabada bulunan 3 kişi en yakın karakola giderek taksici hakkında şikayetçi oldu. Polis takımları, taksi şoförünü bulmak için çalışmalar başlattı.