İstanbul’da aşı olmaya giden adam doktora saldırdı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
İstanbul’un Avcılar ilçesi Tahtakale mahallesindeki aile sıhhat merkezine gelen Mehmet Saib E., anne ve babası ile koronavirüs aşısı olmak istediğini söylemiş oldu.

Öğlen paydosunda olduklarını söyleyen Dr. Velit Çelebi, 25 dakika daha sonra başlayacak mesaiyi beklemesi gerektiğini ve saat 13.00’te BioNTech için 6 kişi dolduğunda aşısının yapılacağını bildirdi.

MESAİ SAATİNİ BEKLEMESİ İSTENİNCE SALDIRDI

Aldığı bu karşılığa sonlanan Mehmet Saib E., bir anda Dr. Velit Çelebi’ye tekme ve yumruklarla saldırdı.

Aile sıhhat merkezinde bulunanlar ortaya girip tabibi saldırganın elinden kurtardı. Tabibin şikayeti üzerine Mehmet Saib E. gözaltına alındı. Poliste tabiri alınan Mehmet Saib E., savcının talimatı ile özgür bırakıldı. Yasal Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek darp raporu alan Dr. Çelebi uğradığı saldırıyı anlattı.

“6-7 DEFA ŞİDDETLİ VURDU”

Dr. Velit Çelebi, “Saat 12.35 sıralarıydı. Bağrışma seslerini duydum. Kızgın biçimde konuşan birini duydum. Yandaki doktora aşı randevusu aldığını söylemiş oldu. Şu an öğlen içinde olduğumuzu ve arkadaşlarımızın 25 dakika daha sonra aşı yapmaya başlayacağını söylemiş oldum. Hem 6 kişi toplanmadan aşı yapamayacağımızı da söylemiş oldum. O da hiddetlenmeye başladı. ‘Yapmanız lazım’ dedi. Üzerime yürüdü. Ben de, ‘Ne için üzerime geliyorsun’ dedim. Gitmesini söylemiş oldum. Daha hayli hiddetlendi. Bir anda yumruklamaya başladı. 6-7 kere şiddetli bir biçimde vurdu. Ben olayı anlamaya çalışırken, arkadaşlarımız bizi ayırdı. Olay bu türlü bitti. Küfür ede ede dışarı çıktı. Ben gidip, şikayetçi oldum” dedi.

“CANAVARCA HİSLE SALDIRDI”

Çelebi, “Canavarca hisle saldırdı. Güya intikam, hırsını alır üzere yaptı. Ben bu olayı verdiğimiz hizmete yakıştıramadım. Çok üzüldüm. Yılın son gününde yapılan bu hakarete, şiddete, tüm kalbimizle kırıldık” formunda konuştu.

“YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU”

Şiddet anlarına şahit olan hemşire Merve Parıltı Yavuz, “Yakınları ile buraya geldi. Yakınlarının anne ve babası olduğunu söylemiş oldu. BioNTech aşı randevularının olduğunu söylemiş oldu. Ben de öğlen içinde olduğumuzu ve aşı için 6 kişinin toplanması gerektiğini söylemiş oldum. ondan sonrasında küfretti. Bağırmaya başladı. Hakaretlerde bulundu. Hekimimiz olayı duyduğu için kapısını açıp, geldi. yeniden bağırmaya başladı. Hekimimiz bu türlü davranamayacağını ve çıkması gerektiğini söylemiş oldu. sonrasındasında hekimimize taarruz da bulundu. Yumruklar havada uçuştu. Biz günde en 100 tane aşı yapıyoruz. Bunların ayarlanması ile uğraşıyoruz. Bunun karşılığı bu olmamalı” tabirlerini kullandı.