Hatay’da yalnız yaşayan bayan konutunda darbedildi

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Hatay’da evvelki gün His Kapı’nın ikamet ettiği Odabaşı Mahallesi’ndeki konuta gelen 3 kişi, hanımı feci biçimde darbetti.

Çığlık seslerini duyan komşuları, olayı polis takımlarına haber vermesi üzerine konuta gelen takımlar, 3 saldırganı gözaltına aldı.

SALDIRGANLAR ÖZGÜR KALDI

Şiddete uğrayan His Kapı, sıhhat takımları tarafınca hastaneye kaldırıldı.

Kapı, hastanede gördüğü tedavinin akabinde taburcu edilirken, saldırganlar da tabirleri alındıktan daha sonra hür bırakıldı.

“GÜVENDİĞİM KİŞİ BAŞIMA SARDI”

Yaşadığı endişe dolu anları anlatan His Kapı, şöyleki konuştu:

“Ben bu beşerlerle 2017 yılından beri tanışıyorum. Bunlar eski iş yerim olan kafeyi işletirken, beni durup dururken bıçaklamış, silahla tarayarak iş yerimi gasbetmek istemişlerdi. Ben de 4 yıldır bu iş yerimi bırakarak konutumda öğretmenlik yapmaktayım. Konutumu ve otomobilimi güvendiğim bir arkadaşımın ismine yaptım, o da bana yanlış yaptı. Güvendiğim kişi, bu adamlarla iş birliği yaparak başıma sardı.

“2 SAAT ŞİDDET UYGULADILAR”

Daha evvelce başıma bir şey gelmesi durumunda söz verdim. Savcılığa bildirdim. Olumsuz olarak bana yanıt geldi. Ben konutumda otururken beni daima taciz ettiler. Telefonda ailemi tehdit ettiler. Ben hiç bir biçimde bu insanları meskenime davet etmedim. Bu olay planlanmış bir biçimde gerçekleşti. Meskenime girip beni bu türlü darbettiler. Beni yerde sürüklediler. 2 saat şiddet uyguladılar. Kaçmaya çalıştım, ellerimi tuttular. Polis gelmeseydi, beni yorgana sarıp meskenden kaçıracaklardı.”

“SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

His Kapı’nın avukatı Sezer Boyar ise “Duygu bayanın meskeni ile ilgili devam etmekte olan bir dava sürecimiz var. Bu mesken probleminde karşı tarafta Kenan Ş. isimli azmettirici bir insan var. His bayanı darbetmelerindeki en büyük faktör kendisidir. İki gün evvel His hanım, konuğuyla meskeninde otururken konuğunun bu konut melesi ile ilgili kendisini kurtaracağını ve arabuluculuk yapacağının söylemesi üzerine karşı tarafın ne kadar tehlikeli olduğunu söylemiş. Bu bireylerin kendisini darp ve öldürme hareketinde bulunabileceğini belirtmiş. Daha evvelce de kendisini tehdit ettiklerini ve başına silah dayadığını söz etmiş. Konuğuyla muhakkak bir süre oturduktan daha sonra markete alışveriş yapmaya gittiği esnada bu konuk arabuluculuk yapma ısrarıyla bu bireyleri konuta davet etmiş.

“KULAK ZARINDA PATLAMA, BELİNDE ÇATLAK, BURNUNDA KIRIK VAR”

Bizim bu davete hiç bir biçimde müsaademiz olmamıştır. His hanım konuta geldiği sırada 3 bireyler. Cabir D. denen şahıs yanında getirdiği iki adamıyla His hanıma darp uyguluyor. Yanındaki iki adam His bayanın ellerini tutuyor, Cabir de şiddet uyguluyor. Elimizde darp raporu var. His bayanın kulak zarında patlama, belinde çatlak, burnu da kırık. Yaklaşık 2 saatlik darp hareketinin akabinde komşuların polise haber vermesiyle şahıslar suçüstü yakalandı ve karakola gdolayıldü. Bu şahıslar şu an niye ve hangi şartlarda özgür bırakıldıklarını ve dışarıda olduklarını açıkçası merak ediyoruz. Bir bayan cinayetinin önüne niye geçilmiyor? Bizler bu sürecin takipçisi olacağız.”
diye konuştu.