Gaziante’te dövize bakılırsa kira artırımı isteyen iş yeri sahibi, klinik bastı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
2 gün evvel Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı Değirmiçem Mahallesi’nde kiraya dövizde yaşanan artış kadar artırım yapılmasını isteyen iş yeri sahibi, sabah saatlerinde kiracısı Doç. Dr. İrfan Koca’nın kliniğini bastı.

Kliniğe yakınlarıyla bir arada zorla girmeye çalışan iş yeri sahibi Adil D. ile yakınları, kliniğe giremeyince kliniğin önünde bekleyen Avukat Erhan Koca’ya saldırdı.

İş yeri sahibi Adil D.’nin müvekkili Doç. Dr. Koca’ya ettiği hakaretleri telefonuyla görüntüleyen Avukat Koca, 7-8 kişilik kümenin saldırısına uğradı.

AVUKAT, DARBEDİLDİĞİ ANLARI PAYLAŞTI

Atağa uğradığı anları da kayda alan Koca’yı, saldırganların elinden klinik çalışanlarıyla hasta yakınları kurtardı.

O anlar kliniğin güvenlik kamerasına da yansırken klinikte çalışan sağlıkçılar ile hasta yakınlarının yaşadığı kaygı dolu anları, güvenlik kamerası saniye saniye kaydetti.

KİRACISINI YILDIRMAK İÇİN YASA DIŞI YOLLARA BAŞVURDU

İş yeri sahibinin kiraya dövizde yaşanan artış kadar artırım yapmak istediği için müvekkiliyle iş yeri sahibi içinde uyuşmazlık yaşandığını vurgulayan Koca, iş yeri sahibinin müvekkilini yıldırmak için yasa dışı yollara giriştiğini anlattı.

“GÖRÜNTÜLERİ SİLMEK İÇN TELEFONUMU ALMAYA ÇALIŞTILAR”

İş yeri sahibiyle yakınlarının etrafa ziyan verdiklerini ve hakaretlerde bulunduklarını şahsen görüntülediğini aktaran Koca, hakaretleri delillendirme amaçlı cep telefonuyla kayıt altına aldığını belirtti. Şahısların müvekkili Doç. Dr. İrfan Koca’ya ağır bir biçimde hakaret ettiğini anlatan Koca, “Ben imaj aldığım için bana da hakaret ettiler. Manzara çektiğimi görür görmez şahıslar birinci olarak hakaret ettiler. Sıhhat çalışanları kaygıdan kendilerini kliniğe kapattılar. Yalnızca ben dışarıda kaldım. İmgeleri silmek için benim üzerime yürüdüler. Manzara aldığım cep telefonumu elimden almaya çalıştılar. 7-8 kişi beni darp etti. Beni sıhhat çalışanları ve hasta yakınları kurtardı. Beni sıhhat merkezinin içerisine alıp kapıyı kilitlediler.” tabirlerini kullandı.

“KİRAYA DÖVİZDEKİ ARTIŞ KADAR ARTIRIM YAPMAK İSTİYOR”

Saldırganların sıhhat çalışanlarına da saldırmaya çalıştıklarını kelamlarına ekleyen Koca, “Sağlıkçılar kendilerini kliniğe kapattılar. Hücuma karşı kendilerini korudular. Avukat olduğumu söylemiş oldum ancak bir daha de saldırdılar. Müvekkilim Doç. Dr. İrfan Koca’yla mülk sahibi içinde bir yıldan beri devam eden tahliye davası var. İş yeri sahibi bu tahliye davasını kaybedeceğini anlayınca müvekkilimi yıldırmak ve onun taşınmasını sağlamak için birtakım aksiyonlara girişti. Bu taarruz yalnızca bana yapılmadı. Sıhhat çalışanlarına da yapıldı. Dükkan sahibi verilen kiranın düşük olduğunu söyleyerek kiraya dövizde yaşanan artış kadar artırım yapmak istiyor. Biz esasen yasal artırım ölçüsü kadar artırım yapıp ödemeyi yapıyoruz. Buna karşın dükkan sahibi hükümetin izlemiş olduğu siyasetlerin tam zıttı istikametinde hareket ediyor. Müvekkilimi yıldırmak için yasa dışı hareketlere girişiyor.” diye konuştu.