Gaziantep’te dini nikahla evlendi, 30 bin lira dolandırıldı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Gaziantep’te belediyede paklık personeli olarak çalışan Müslüm Yılmazsoy, arkadaş aracılığıyla tanıştığı Rabia S. isimli bir bayanla 4 aylık konuşmanın akabinde dini nikah kıydı.

40 günlük evliliğinde 30 bin lira harcayan Yılmazsoy, bri arkadaşından aldığı telefonun akabinde dolandırıldığını anladı.

Rabia S.’nin kendisini zorla meskende tuttuğu sebebi öne sürülerek polise ihbar ettiğini anlatan Yılmazsoy, “Dişini bile yaptırdım. Avukata onun yerine para ödedim. Görüntüler var. Nasıl zorlamışım onu?” dedi.

“BENİM EMEĞİMİ YEDİ”

“Akşama kadar süpürge sallayan bir beşerim. Benim emeğimi yedi. Benim onurumla oynadı. Beni sevmiyorsa en başta diyecekti.” biçiminde konuşan Yılmazsoy, sıkıntısının para olmadığını belirterek diğerlerinin kandırılmaması için uğraş ettiğini söylemiş oldu.

“AVUKAT TUTTUM BORCU KAPATTIRDIM”

Rabia S.’nin sağlam ve dürüst bir insan olduğunu söylemesiyle ona güvendiğini ve dini nikahla evlendiğini belirten Yılmazsoy şu sözleri kullandı:

“Köyüne gidip ona bir kurban kestirdim. Baya bir masraf ettim. daha sonrasında o bayana ‘Senin üzerine borç var. Bir avukat tutup bu borcu kapattırırım.

daha sonrasında da resmi nikah yaparız’ dedim. Avukat tuttum. Avukat haczi kaldırmak için uğraşırken bir gün sabah beni arayıp ‘Seni istemiyorum. Seninle anlaşamıyorum’ dedi.

“BEN YANDIM DİĞERLERİ YANMASIN”

Ben de ona ‘Neyi anlaşamıyorsun. Beni sevmiyor musun’ dedim. O sabah erkenden aramıştı beni. Ben ona ‘Bekle akşam konuta geleyim. Bir İslahiye’ye gidelim.

Seni sorup soruşturayım daha sonra istersen git’ dedim. Yok zorla tutuyorum diye polisi meskene getirmek, beni millete rezil etmek berbat bir durum. her insanın bir şanı gururu var. Benim derdim giden param değil ben yandım öbürleri yanmasın.

Bu bayan dolandırıcıymış. Şimdiye kadar benim üzere 4 kişiyi dolandırmış. Bende 5’inci oldum.

“BENİ DOLANDIRIP KANDIRIP GİTTİ”

Tahminen daha bilmediklerimiz de vardır. Meskenin anahtarı onda, dışarı çıkıyor, yiyip içiyor. Nasıl seni zorla tutuyorum. Biz senle evlendik. Ben onun malları üstündeki haczi kaldırtıp mallarını satarak borcunu ödetecektim.

Ben onunla resmiyette evlenseydim, o borç beni de etkileyecekti. Beni dolandırıp kandırıp gitti. Dünya malı değerli değil benim onurum değerlidir. Beni sevmiyorsa beni sevmediğini söyleyecekti.

Ben de onu zorla tutmazdım. Ona 40 günde 30 bin lira harcadım. Bu bayan dolandırıcıdır. Kimse dolandırılmasın. Beni kandırdı diğerini kandırmasın.”