Fakıbaba’dan Şenyaşar ailesine: Kendimi affedemedim

kunteper

Member
Şenyaşar ailesine yönelik 2018’deki akından daha sonra ‘terör olayı’ tabirlerini kullanan AK Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, kendini affedemediğini söylemiş oldu. Fakıbaba, Halk Tv müellifi İsmail Saymaz‘a yaptığı açıklamada “HDP’ye oy vermek ayıp değildir. ‘Terör olayı’ dediğim için kendimi affedemedim” sözlerini kullandı.

“Ben ne yargıcım, ne savcıyım, ne avukatım” diyen Fakıbaba, şu açıklamalarda bulundu, “Vicdanımın sesini dinledim. Bana terör olayı olarak anlatılmıştı. Ben de dedim ki ‘PKK yapmış.’ Bakandım, bu biçimde. Bana göre bu, devlet adamına yakışır konuşma olmadı. Ancak bana o denli söylendi, ben de o denli bir tabirde bulundum. Keşke söylenmeseydi, keşke o denli bir tabirde bulunmasaydım. İki gün daha sonra baktım ki, Allah rahmet eylesin, bu erkeklerin dükkanına gitmişim. Devletin bakanıyım. Adamlar PKK’lı olsa bana bir şey yapmaları lazımdı. Beni güler yüzle uğurlamışlar. daha sonradan muhakkak oldu. Bunlar PKK’lı değil, HDP’ye oy veren vatandaşlar. Buna hürmet duyarım. HDP’ye oy vermek ayıp değildir. ‘Terör olayı’ dediğim için kendimi affedemedim.”

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de Şenyaşar ailesinin dükkanına ve Suruç Devlet Hastanesi’ne yapılan baskında Şenyaşar ailesinden 3 kişi öldürülmüştü. AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Celal Yıldız’ın da ortalarında olduğu 4 kişi geçtiğimiz günlerde tutuklanmıştı.(HABER MERKEZİ)